"Concacaf podkupljivi tatovi" sporočajo igralci Paname, ki jim je ameriški sodnik Mark Geiger dosodil neobstoječo najstrožjo kazen, brez katere bi presenetljivo napredovali v finale zlatega pokala. Foto: Twitter
Mehika zelo sporno v finale zlatega pokala
Jamajka presenetila, Panama okradena

Jamajka je v prvi polfinalni tekmi celinskega prvenstva v Atlanti presenetljivo premagala ZDA z 2:1 (2:0). Za "Reggae Boyz" sta zadela Darren Mattocks (31.) in Giles Barnes (36.), za favorizirane Američane pa Michael Bradley (48.).

Z igralcem manj tik pred rajem
V drugi polfinalni tekmi se je zmaga nasmihala Panami, čeprav je v 25. minuti "pordel" Luis Tejada. Številčno oslabljeni Panamci so povedli z golom Romana Torresa v 57. minuti, za Mehičane pa je v izdihljajih rednega dela tekme z neobstoječe 11-metrovke izenačil Andres Guardado.
Kapetan mehiške izbrane vrste je v 105. minuti dosegel še en zadetek z 11-metrovke za končno zmago z 2:1.

Guadrado razmišljal, da bi zgrešil 11-m
Najstrožja kazen v 90. minuti, posnetki so potrdili napačnost sodniške odločitve, je razbesnela Panamce, ki so jim ukradli finale v zadnji minuti. Kljub 10-minutnemu protestu je 11-m obveljala in Guadrado je zadel, čeprav je imel hude pomisleke: "Nisem slavil, saj mi je najstrožja kazen pustila slab občutek. Razmišljal sem, da bi namerno zgrešil, a sem si rekel, da moram biti profesionalec, saj smo bili tudi mi na drugi strani takšne odločitve." Mehičani se seveda še boleče spominjajo 1/8-finala zadnjega SP-ja z Nizozemsko, a to Paname ne more potolažiti.

Concacaf izvor FBI-jeve preiskave proti Fifi
Po tekmi so nogometaši prek družbenih omrežij sporočili, kaj si mislijo o vsem, in se slikali z napisom "Concacaf podkupljivi tatovi". Seveda ne pozabimo, da vsa Fifina afera izvira ravno iz preiskav FBI-ja proti omenjeni celinski zvezi, ki je na ozemlju ZDA prala denar in organizirala podkupovalno shema, v kateri je v desetletju izginilo skoraj četrt milijarde evrov, posledično pa je Concacaf obglavljena, saj je večina aretiranih Fifinih uradnikov iz njenih vrst.