Nuclear Power Boys
Krška navijaška skupina Nuclear Power Boys je protestirala zoper družbo JSP Sports Group AG iz Švice, ki je septembra lani s klubom sklenila dolgoročno pogodbo o sodelovanju. Foto: www.alesfevzer.com
Abass zadel za prvo zmago zmajev spomladi

Ljubljančani, ki so v prejšnjem krogu v Stožicah zgolj remizirali z Radomljani (1:1), so tokrat le okusili slast zmage. Mož odločitve v Krškem je bil Abass, ki je v 14. minuti zaključil lepo akcijo svoje ekipe.

Pravzaprav je šlo za protinapad, ki ga je začel Kenan Bajrić, nadaljeval Leon Benko, ključno podajo za zadetek pa je z desne strani prispeval Marko Vukčević. Ganski napadalec je podstavil nogo in žogo hladnokrvno pospravil za hrbet nemočnega Marka Zalokarja.

Ljubljančani so bili v prvem polčasu boljši nasprotnik, pripravili so si več lepših priložnosti, čeprav je domači kolektiv v 21. minuti srečanja stresel prečko vrat ljubljanskega čuvaja mreže Roka Vodiška.

Dangubić večkrat nevarno zapretil Olimpiji
Olimpija si je prizadevala podvojiti vodstvo, po slabi uri igre je nevarno zapretil Benko, potem ko je po lobu žoga za kakšen meter zletela mimo leve Zalokarjeve vratnice. Nato so aktualni državni prvaki nekoliko popustili, v središču pozornosti pa se je znašel Filip Dangubić, ki je bil ves čas trn v peti gostujoče obrambe. Najprej je v 67. nevarno sprožil z razdalje in za malo zgrešil Olimpijina vrata, šest minut pozneje je najboljši strelec Krčanov ogrel še Vodiškove dlani. Krčani so v zaključku tekme še zadnjič pritisnili na gostujočo obrambo in želeli doseči izenačujoči zadetek, vendar so Ljubljančani zdržali in dosegli prvo prvenstveno zmago po več kot štirih mesecih.

Z zmago in prvimi tremi točkami pomladi se je Olimpija vrnila na drugo mesto, pred tretjeuvrščenimi Domžalami ima zdaj po 30 odigranih krogih točko naskoka.