Varovance Luke Elsnerja v četrtek v Stožicah čaka obračun proti West Hamu v kvalifikacijah za Evropsko ligo. Foto: www.alesfevzer.com
Viler navdušen nad podporo v Ljudskem vrtu
Omoregie potopil Rudar v Ljudskem vrtu
Odmevi po tekmi Kalcer Radomlje - Olimpija

Preostala tri srečanja so bila odigrana v petek in soboto.
V Ljudskem vrtu je v 32. minuti po predložku Dareta Vršiča (igral je jubilejno 100. tekmo za Maribor) z desne strani z glavo zadel Sunny Omoregie in dosegel svoj prvi gol v vijoličastem dresu na uradnih tekmah. Isti nogometaš je v 89. minuti po lepi akciji Marcosa Tavaresa in Damjana Boharja postavil tudi končni izid.
Trener Maribora Darko Milanič je med tekmama proti Levskemu in Aberdeenu odpočil nekaj nogometašev. Gostitelji so imeli kljub temu v prvem polčasu vseskozi pobudo in si ustvarili vrsto obetavnih priložnosti, Velenjčani pa so igrali preveč bojazljivo. V 22. minuti so gledalci že videli žogo v mreži gostov, ko je Omoregie v kazenskem prostoru podal Gregorju Bajdetu. Borivoje Ristić je bil premagan, toda Klemen Bolha je tik pred Bajdetom in prazno mrežo žogo preusmeril v kot. Deset minut pozneje so Mariborčani le povedli.

Rudar je šele v drugem polčasu prvič resneje ogrozil vrata. Strel Darka Zeca z glavo je Jasmin Handanović preusmeril v kot. V 49. minuti je Bajde z 20 metrov zadel desno vratnico. Po tej akciji je ritem igre močno padel. Ob nekoliko pogumnejši igri velenjske vrste so gledalci pričakovali tudi dejavnejše Mariborčane pred golom gostov, a tega niso dočakali do končnice, ko je padel še drugi gol.

Domžale ob koncu bližje zmagi
Na stadionu Matije Gubca so Krčani povedli v 22. minuti. Filip Dangubić je z lepo in natančno podajo našel Davida Bučarja, na katerega je domžalska obramba pozabila, njegov strel proti daljši vratnici pa je bil dovolj natančen, da je žoga ob vratarju Adnanu Goluboviću končala v mreži.

Domžale so bile blizu izenačenja v 34. minuti, ko je Slobodan Vuk z glavo s kakšnih osmih metrov meril prek vrat. Ob koncu prvega polčasa je Vuk silovito streljal z 20 metrov, vratar Marko Zalokar pa je žogo s težavami odbil v kot.

V drugem delu so Domžalčani še naprej pritiskali, izid pa poravnali v 68. minuti. Tedaj je po predložku Matije Široka z roko igral Luka Pavič, sodnik Slavko Vinčić pa je pokazal na 11-metrovko. Uspešno jo je izvedel Vuk.

V 78. minuti so imeli gostje sijajno priložnost za zmago, a je niso izkoristili. Jure Balkovec je podal pred vrata, Zalokar je bil že premagan, toda žoge Gaber Dobrovoljc z nekaj metrov ob vratnici ni znal potisniti v prazno mrežo, ampak jo je brcnil čez prečko. Tako je ostalo 1:1.