Laurent Blanc in Zlatan Ibrahimović sta bila odlično razpoložena. Foto: Reuters
Nogometaši Paris St. Germaina so hitro pozabili poraz in se veselili četrtega naslova v zgodovini kluba. Najboljši so bili tudi v letih 1986, 1994 in 2013. Foto: Reuters
Dimitar Berbatov
Dimitar Berbatov je dosegel vodilni zadetek za Monaco, a to ni bilo dovolj za tri točke. Foto: Reuters

Parižani so zvečer izgubili z Rennesom z 1:2, a imajo dva kroga pred koncem vseeno sedem točk naskoka. Oktobra so z zmago nad Bastio prevzeli vodstvo in ga niso več izpustili iz rok.

Monaco je povedel v 77. minuti, ko je Dimitar Berbatov zadel z glavo iz bližine. Pet minut pred koncem je za francoske pokalne prvake izenačil Fatih Atik. V 88. minuti je bil izključen igralec Guingampa Mustapha Diallo, a spremembe izida ni več bilo.
Tudi "Ibra" ni prinesel preobrata
Že pred začetkom srečanja je bilo na Parku princev izjemno vzdušje. Naslov je bil zagotovljen še pred prvim žvižgom sodnika. Še bolj veselo je bilo v 3. minuti, ko je Edinson Cavani našel Ezequiela Lavezzija, ki je zatresel mrežo Rennesa. Gostje so se hitro zbrali. V 23. minuti je Foued Kadir izenačil, štiri minute zatem pa je Paul-Georges Ntep de Madiba s prostega strela poskrbel za preobrat.
V 56. minuti je završalo na tribunah, vstopil je Zlatan Ibrahimović. Švedski napadalec je hitro preizkusil Benoita Costila, ki se je izkazal s parado. V sodnikovem dodatku je branilec Alex z glavo stresel prečko.