Nogometaši Barcelone so v dveh minutah prišli do preobrata. Foto: Reuters
Aritz Aduriz
Aritz Aduriz je na začetku drugega polčasa poskrbel za hladen tuš na Camp Nouu. Foto: EPA
Gerardo Martino
Gerardo Martino je po treh grenkih porazih le okusil slast zmage. Foto: Reuters

Katalonci so izpadli iz Lige prvakov, izgubili finale španskega kraljevega pokala, tudi v prvenstvu pa jim ne kaže dobro, saj so do konca le še štirje krogi. Stadion niti slučajno ni bil poln, zbralo se je le 57.000 gledalcev, razočaranje navijačev je veliko po nizu slabih izidov.
Kaznovan je bil Sergio Busquets, poškodovana sta Gerard Pique in Neymar.
Aduriz poskrbel za šok
Katalonci so imeli jalovo premoč v prvem delu. V 50. minuti je Aritz Aduriz zadel z roba kazenskega prostora. Štiri minute pozneje je Markel Susaeta z volejem zatresel mrežo, a je bil v prepovedanem položaju.
Napaka Iraizoza pri prostem strelu Messija
V nadaljevanju je Barca vse moči usmerila v napad. Gorka Iraizoz je z izjemnim posredovanjem preprečil izenačenje Pedru. Po uri igre je Lionel Messi iz ugodnega položaja meril mimo vrat. V 72. minuti je Alexis Sanchez streljal proti vratom, kjer je Pedro podstavil nogo in zatresel mrežo. Gostitelji so dobili zalet. Dve minuti zatem je Oscar de Marcos podrl Messija na robu kazenskega prostora, Argentinec je izvedel prosti strel, Iraizoz je slabo posredoval, žoga mu je ušla skozi roki.
Sevilla le še tri točke za Bilbaom
Gostje so ob koncu srečanja skušali izenačiti. Največjo priložnost je imel rezervist Mikel Rico v sodnikovem dodatku, vendar je njegov strel v zadnjem trenutku ustavil Javier Mascherano. Baski imajo le še tri točke naskoka pred Sevillo, ki je s 4:0 odpravila Granado. Obeta se napet boj za 4. mesto, ki vodi v kvalifikacije za Ligo prvakov.