Olimpija je slavila 14. zmago v tej sezoni. Foto: BoBo
Blessing Eleke
Radomlje so doživele 14. poraz. Foto: BoBo
Marko Alvir
Goli s tekme Radomlje - Olimpija

Državni prvaki iz Ljubljane so brez posebnih težav osvojili tri točke, s katerimi so ohranili stik z vodilnimi Mariborčani. Začetno pobudo so prvič kronali v 21. minuti, ko je Aleksandar Zukić po podaji Maria Jurčevića z leve strani pred vratarjem Aljažem Ivačičem nespretno posredoval in poslal žogo v svojo mrežo.
Tik pred koncem prvega polčasa je vodstvo povišal Rok Kronaveter, ki je s prostega strela s 25 metrov nekoliko z leve strani zadel desni zgornji kot vrat Ivačiča. Ta se je žoge sicer dotaknil, a je ni mogel izbiti.

Premoč gostov se je nadaljevala tudi v drugem delu. V 70. minuti je kot z leve strani izvajal Miha Zajc, ki je podal na drugo vratnico, tam pa je Antonio Delamea Mlinar preskočil domačega branilca in premagal Ivačiča. Žoga sicer ni končala v mreži, a je prešla golovo črto.

Rezervist Etien Velikonja je v 84. minuti povišal na 0:4, ko se je po kotu lepo znašel, žogo je v mrežo preusmeril s peto. Tri minute pozneje je na drugi strani Filip Janković sam pritekel pred Roka Vodiška, ga preigral in postavil končni izid.

Domžale drugo tekmo zapored brez zadetka
Domžalčani, ki so v sredo doma izgubili proti Radomljam (0:2), so znova ostali brez dveh točk v boju za vrh. V Krškem še nikoli niso zmagali. Med najzaslužnejšimi za neodločen izid je vratar Krškega Marko Zalokar, ki je bil zelo razpoložen.

V prvem delu je bil najdejavnejši Slobodan Vuk, toda ni našel načina, da bi premagal obrambo domačih. V drugem polčasu sta Krčane poskušala zlomiti Jure Matjašič in Marko Alvir, a prav tako neuspešno. Ob koncu je bilo blizu zadetka tudi Krško. Po prostem strelu s kakšnih 30 metrov je namreč gostujoči vratar Dejan Milić slabo posredoval in zgrešil žogo, a se je na njegovo srečo pred vrati enako slabo znašel Dejan Vokić in z nekaj metrov zgrešil prazna vrata. V sodnikovem dodatku sta imela priložnosti še Damir Sadiković in Filip Dangubić, pri strelu zadnjega se je izkazal Milić in ohranil izid 0:0.