Luis Suarez je dosegel tri gole na katalonskem obračunu med Barcelono in Girono. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je dosegel 13. in 14. zadetek v prvenstvu, kar ga uvršča na 4. mesto. Foto: Reuters
Antoine Griezmann je s hat-trickom potopil Sevillo. Foto: Reuters

Gostje so torej povedli v 3. minuti, ko je ob nesporazumu med Samuelom Umtitijem in Marc-Andrejem ter Stegnom do žoge prišel Cristian Portu in jo s pomočjo obeh vratnic spravil v mrežo. Odgovor domačih je sledil le dve minuti pozneje. Lionel Messi je z globinsko podajo v ogenj poslal Luisa Suareza, ki je nato z diagonalnim strelom po tleh matiral Yassineja Bounouja.

Barcelona je vprašanje zmagovalca rešila do polčasa. V 30. minuti je namreč Messi po samostojni akciji zadel za 2:1, malo pozneje (36.) pa je s prostega strela poslal žogo pod živim zidom Girone za 3:1. Izid polčasa je po podaji Philippa Coutinha postavil Suarez.

Za potezo tekme je v 66. minuti s svojim prvim prvenstvenim golom v dresu Barcelone poskrbel Coutinho, ko je z leve strani kazenskega prostora žogo poslal v levi zgornji kot vrat Bounouja. Zares izjemen zadetek. V 76. minuti pa je s svojim tretjim golom na tekmi končni izid postavil Suarez.
Po prvem golu Ronalda Realu le steklo
Na popoldanski tekmi je madridski Real s 4:0 ugnal Alaves. Dvakrat je zadel Cristiano Ronaldo, po enkrat pa Gareth Bale in Karim Benzema. Madridčani so kar dolgo lomili goste iz Baskije, ki so imeli tudi dve priložnosti za zadetek, a ju niso izkoristili. V 44. minuti je Real le izkoristil terensko premoč, potem ko je Benzema s peto podal do Ronalda, ta pa je nato s strelom iz obrata po tleh matiral Fernanda Pacheca za izid polčasa.

Real je že v prvi minuti nadaljevanja povišal vodstvo. Benzema je ukradel žogo enemu izmed gostujočih branilcev, nato pa potegnil v protinapad, ki ga je z diagonalnim strelom po tleh zaključil Bale. V 62. minuti je Ronaldo še drugič matiral Pacheca, potem ko je izkoristil podajo Lucasa Vazqueza. Piko na i domači zmagi je v 89. minuti postavil Benzema z enajstmetrovke. Prekršek za najstrožjo kazen je nad Balom napravil Victor Laguardia.

Madridski Atletico je v nedeljo odpravil Sevillo na stadionu Sanchez Pizjuan s 5:2. Blestel je Antoine Griezmann, ki je zabil hat-trick. Andaluzijci so oba gola dosegli v zadnjih minutah, potem ko so se znašli v zaostanku z 0:5.