Takole iz bližine je Hany Mukhtar dosegel odločilni gol evropskega prvenstva do 19 let. Otrok očeta iz Sudana in matere iz Berlina je že od 5. leta član Herthe, za katero je v 1. Bundesligi že odigral deset tekem. Foto: EPA

Nemčija je v finalu Eura 2014 z 1:0 premagala Portugalsko, edini gol na tekmi pa je v 39. minuti pred 7.000 gledalci na budimpeškem stadionu Ferenc-Szusza zabil Hany Mukhtar. 19-letni vezist Herthe iz Berlina je šest minut pred koncem 1. polčasa kronal prevlado mladega elfa.

V drugem delu so bili Portugalci povsem blizu izenačenju, a Andre Silva ni znal v mrežo preusmeriti odbitka. Ob popolnem napadu Portugalske bi morali Nemci naslov potrditi z drugim zadetkom, a tudi brez njega so se veselili tretjega evropskega naslova v kategoriji do 19 let in prvega med mlajšimi kategorijami po letu 2009, ko je do 21 let naslov osvojilo jedro zdajšnjih svetovnih prvakov.

Poleg Nemčije so si uvrstitev na svetovno prvenstvo U-20 2015 na Novi Zelandiji na tem turnirju priborile še izbrane vrste Portugalske, Srbije, Avstrije, Ukrajine in Madžarske.