Gorica

Celjani so na tekmi z vodilno ekipo druge lige povedli v 21. minuti, ko je po predložku Rudija Požega Vancaša z leve strani Luka Šušnjara z glavo matiral vratarja Mure. Tri minute kasneje je semafor kazal že 2:0. Po podaji iz kota je Filip Dangubić z močnim strelom z roba kazenskega prostora zatresel mrežo murašev.

Vseh dvomov o zmagovalcu je bilo konec na začetku drugega dela, ko sta Šušnjara in Dangubić "ponovila vaji". Šušnjara je v 47. minuti zadel z glavo po podaji Tadeja Vidmajerja z leve strani, medtem ko je Dangubić kaznoval nespretno izbijanje žoge gostujče obrambe. Ob redkih priložnostih Mure se je izkazal vratar Celjanov Matjaž Rozman.

Mož odločitve Osuji
Odločitev v Kranju je padla v 76. minuti, ko je Osuji po neuspelem izbijanju domače obrambe prišel do strela s približno desetih metrov in matiral Elvisa Džafića.

Brez golov v Kidričevem
V sredo je bila odigrana še tekma med Aluminijem in Krko, ki se je v Kidričevem končala brez golov. Domači so bili najbližje golu v 73. minuti, ko je žoga po strelu Mensaha oplazila okvir vrat. V 82. minuti je iz bližine streljal Alen Krajnc, toda gostujoči vratar je bil pripravljen, tako da je ostalo pri 0:0.

Olimpija in Maribor se bosta prvič pomerila 11. novembra.