Nogometaši Bayerna so zdržali težko gostovanje v Leverkusnu in se prek Bayerja uvrstili v polfinale nemškega pokala. Foto: Reuters
Thiago Alcantara
Thiago Alcantara je v peti seriji dosegel odločilni zadetek z bele točke. Španski vezist je v izdihljajih rednega dela srečanja z grozljivim štartom pokosil Stefana Kiesslinga in bi si zaslužil predčasno pot pod prhe, a mu je glavni sodnik pogledal skozi prste in mu pokazal le rumeni karton. Foto: Reuters
Manuel Neuer
Bayernov vratar Manuel Neuer se je moral nekajkrat izkazati z zelo pomembnimi obrambami. Foto: Reuters
Thomas Müller in Bernd Leno
Thomas Müller je bil v končnici rednega dela in v podaljških zelo dejaven, Bayerjev vratar Bernd Leno je moral biti ves čas pozoren na odličnega nemškega reprezentančnega napadalca. Foto: Reuters
Philippe Coutinho
Philippe Coutinho je dosegel edini zadetek na Ewood Parku in Liverpoolu priboril polfinale FA-pokala proti Aston Villi na Wembleyju. Foto: Reuters
Odločilni trenutek tekme na Ewood Parku. Foto: Reuters
Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović je s hat-trickom pokopal upe St. Etienna po uvrstitvi v finale francoskega pokala. Foto: Reuters
Nogometaši Lazia
Nogometaši Lazia so se na San Paolu v Neaplju takole veselili uvrstitve v finale italijanskega pokala, v katerem se bodo na rimskem Olimpicu udarili z Juventusom. Foto: EPA

Rdeče z Anfielda je na Ewood Parku v Blackburnu rešil Philippe Coutinho, ki je dosegel edini zadetek na tekmi. Varovanci Brendana Rodgersa se bodo v polfinalu FA-pokala na Wembleyju udarili z Aston Villo. Napredovanja se veselijo tudi nogometaši in navijači Lazia, ki so z 0:1 odpravili Napoli in dvignili vstopnico za finale italijanskega pokala na svojem Olimpicu proti Juventusu.

V Nemčiji je bilo vroče tudi na drugi sredini četrtfinalni tekmi, kjer je močno favorizirana Borussia iz Mönchengladbacha po izvajanju 11-metrovk izpadla proti tretjeligašu Arminii Bielefeld (6:5). V Franciji si je finale pokala priboril PSG, ki je s 4:1 odpravil St. Etienne. Zlatan Ibrahimović je dosegel trojčka.

Redke priložnosti na BayAreni
Srečanje na BayAreni je bilo v uvodnih minutah precej zaspano, ekipi nista želeli preveč tvegati, prvič so nogometni navdušenci skočili na noge v 12. minuti, ko je Gonzalo Castro padel v Bayernovem kazenskem prostoru po kontaktu s Philipom Lahmom, a je piščalka glavnega sodnika Felixa Zwayerja ostala nema. V prvem polčasu, v katerem je bil po dobre pol ure igre Pep Guardiola prisiljen v menjavo (poškodovanega Medhija Benatio je zamenjal Sebastian Rode), so bile (pol)priložnosti prava redkost, v 39. minuti je za prvi strel v okvir vrat poskrbel Thomas Müller, a mu je veselje z odlično obrambo preprečil Bernd Leno.

Sporno razveljavljen zadetek Lewandowskega
V nadaljevanju se je igra vendarle razživela. Najprej je z glavo mimo gola sprožil Mario Götze, hip zatem Bavarcem ni uspelo kaznovati slabo postavljene domače obrambe, ki se je naposled le rešila. Sledila je krajša prekinitev zaradi poškodbe odličnega Wendella. Po uri igre so gostje z Allianz Arene le zatresli mrežo. Robert Lewandowski je s silovitim strelom z glavo po Lahmovem predložku iz kota premagal Lena, a je Zwayer zadetek razveljavil zaradi domnevnega prekrška Poljaka nad Emirjem Spahićem. Guardiola se nad sporno sodniško odločitvijo ni pretirano pritoževal, še več, z nasmeškom je pomahal v kamero.

Brandt je imel na nogi polfinale
V 64. minuti je vodilni zadetek gostiteljev po sijajni akciji in Brandtovem strelu preprečil Manuel Neuer, hip zatem je na drugi strani igrišča s pomembno obrambo z nogo po poskusu Lewnadowskega začetni izid obdržal Leno. Bavarski vratar se je moral znova izkazati v 78. minuti, ko je zapretil Karim Bellarabi. V sodnikovem dodatku se je Bayerju ponudila najlepša priložnost na tekmi. Po nizki podaji z desne strani pred vrata je bil Neuer že premagan, Rafinha pa je z drsečim štartom ravno dovolj spremenil smer žogi, da je Julianu Brandtu ni uspelo ob drugi vratnici strpati v mrežo.

Alcantara zadel odločilni strel
V podaljšku je bil bil pri Bavarcih najbolj razpoložen Müller, ki je ves čas pretil Bayerjevi obrambi, Lena je z močnim strelom po Götzejevi podaji v 114. minuti preizkusil še Juan Bernat, a se izid ni spremenil. Brandt je po odlični globinski podaji Josipa Drmića tri minute pozneje zapravil še eno lepo priložnost svoje ekipe. O potniku v polfinale so odločali streli z bele točke. Vsi Bayernovi nogometaši (Müller, Lewandowski, Xabi Alonso, Götze, Thiago Alcantara) so bili natančni, pri gostiteljih, za katere so zadeli Lars Bender, Castro in Hakan Calhanoglu, pa je edini strel zapravil Drmić v prvi seriji. Z obrambo se je izkazal Neuer.

Bayern bo v polfinalu čez tri tedne na Allianz Areni gostil Borussio Dortmund, Arminia Bielefeld pa se bo srečala z Wolfsburgom.

Coutinho Liverpoolu prinesel polfinale
V Angliji je Liverpool v Blackburnu dvignil vstopnico za polfinale FA-pokala. Rdeči so se dolgo mučili, v drugem polčasu so bili večkrat tudi v podrejenem položaju, a jim je uspelo v 70. minuti vendarle doseči zadetek. Philippe Coutinho si je po dvojni podaji z Jordanom Hendersonom v kazenskem prostoru nasprotnika pripravil prostor in s silovitim nizkim diagonalnim strelom žogo neubranljivo ob vratnici zabil v mrežo. To je bil za Brazilca šesti gol v sezoni. Blackburn je v končnici tekme poskušal izid poravnati, v 94. minuti so gostitelji stavili vse v napad, zadnjo priložnost pa je zapravil vratar Simon Eastwood, ki je pošteno ogrel dlani v sredo odličnega Simona Mignoleta.

ASTON VILLA - LIVERPOOL

V krepkem tisku je izid prve tekme. Finale bo 30. maja. Polfinalni in finalna tekma bodo odigrane na Wembleyju.