Nogometaš PSV-ja Luciano Narsingh je v 77. minuti odločil tekmo na Wembleyju, kjer so Angleži izgubili prvič po dveh letih in pol. Foto: EPA
Mario Götze
Mario Götze je v Münchnu ob koncu prvega polčasa zadel za 2:0. Foto: Reuters
Leonardo Bonucci
Po uri igre so na nosilih z zelenice odnesli italijanskega branilca Leonarda Bonuccija. Poškodoval naj bi si dimlje. Foto: Reuters
Nemci po dveh desetletjih premagali Italijo
Nemcem in Portugalcem prestižni zmagi
Islandija po zaostanku 0:2 ugnala Grčijo s 3:2

Nemci so si v Münchnu povrnili samozavest s slavjem nad Italijani s 4:1, prvim po letu 1995.
Slovaki, prav tako člani slovenske skupine F v kvalifikacijah za SP, so na Irskem remizirali z 2:2, Škoti pa so bili v Glasgowu z zadetkom Matta Ritchieja z 1:0 boljši od Dancev. Švedska, ki bo 30. maja tekmec Slovenije na prijateljski tekmi, se je s Češko razšla z 1:1.
Sporen zmagoviti zadetek Nizozemske
V Londonu gledalci niso videli navdušujoče predstave. Anglija je v 41. minuti sicer povedla, po lepi akciji Adama Lallane in Kyla Walkerja je iz bližine zadel napadalec Leicestra Jamie Vardy, ki se je v Berlinu konec tedna prvič vpisal med reprezentančne strelce. Nizozemska, ki se ni uvrstila na junijsko evropsko prvenstvo v Franciji, je izenačila na začetku drugega polčasa, ko je bil z 11-metrovke uspešen Vincent Janssen po igranju z roko Dannyja Rosea.
Zmagovalca je v 77. minuti z desne strani odločil rezervist Luciano Narsingh. Zadetek je bil dosežen na sporen način, saj je kazalo, da je podajalec Janssen predtem naredil prekršek nad Philom Jagielko. Angleški selektor Roy Hodgson je v začetni enajsterici naredil kar osem sprememb v primerjavi s tekmo v nemški prestolnici.

Kapetan Müller dvakrat podal

Na Allianz Areni je Nemčija v vodstvo prišla v 24. minuti, ko je po podaji Thomasa Müllerja (na 70. reprezentančni tekmi je bil prvič kapetan) z desne strani in preusmerjeni žogi Toni Kroos z nizkim strelom ob vratnici natančno meril z roba kazenskega prostora. Na 2:0 je tik pred koncem prvega polčasa z glavo povišal Mario Götze po še enem predložku Müllerja. V 59. minuti je luknje v zadnji vrsti gostov izkoristil branilec Jonas Hector, četrt ure pred koncem pa je mrežo zatresel še Mesut Özil z 11-metrovke po prekršku nad Sebastianom Rudyjem.
Častni zadetek za azzurre, ki so v četrtek v Vidmu po boljši igri remizirali s Španci z 1:1, je v 83. minuti od daleč dosegel rezervist Stephan El Shaarawy - s pomočjo soigralca pri Romi Antonia Rüdigerja, ki je žogi preusmeril let. Svetovni prvaki so s tem izenačili najvišjo zmago nad Italijani, leta 1939 so jih premagali s 5:2.