Tim Matavž se je veselil vodilnega zadetka. Foto: Reuters
Hakan Calhanoglu
Hakan Calhanoglu je blestel na Dunaju. Foto: Reuters
Alexis Sanchez
Alexis Sanchez je s pravo mojstrovino zadel za 2:1. Foto: Reuters

V 33. minuti je Milot Rashica z desne strani podal pred vrata, kjer je Matavž z bližine le še podstavil levico in zabil žogo v mrežo. Izenačil je Marco Parolo v 51. minuti z volejem z roba kazenskega prostora. Šest minut zatem je Brian Linssen poskrbel za novo vodstvo Vitesseja, potem ko je znova sijajno podal vezist reprezentance Kosova Rashica.
Ciro Immobile in Alessandro Murgia sta v zadnje pol ure zrežirala preobrat in zmago Lazia, ki je zelo dobro začel tudi novo sezono v Serie A.
Zmaga Aeka na Rujevici

Nogometaši Rijeke so na Rujevici izgubili proti Aeku iz Aten z 1:2. Grki so pred 6.100 gledalci povedli po četrt ure igre, ko gostitelji niso uspeli izbiti žoge iz kazenskega prostora, Petros Mantalos pa je z močnim diagonalnim strelom z desne strani zatresel mrežo. Vratar Andrej Prskalo je bil nemočen.

V 29. minuti je Josip Mišić podal iz kota, Josip Elez pa je z desetih metrov z desno nogo spretno preusmeril žogo v mrežo.

Odločitev je padla v 62. minuti, ko je Lazaros Christodoulopoulos mojstrsko izvedel prosti strel s 24 metrov z desne strani. Žogo je poslal prek živega zidu v bližnji kot, Prskalo pa je slabo posredoval. Trener Matjaž Kek je skušal z menjavami vnesti svežino v igro, a zaključni pritisk se ni obrestoval.

Hat-trick Silve za visoko zmago Milana
Na stadionu Ernsta Happla je blestel Andre Silva, ki je dosegel hat-trick za zmago Milana nad Austrio (1:5). Mrežo Dunajčanov je načel Hakan Calhanoglu, ki je nato prispeval še dve podaji.

Tekma v Londonu preložena za eno uro
Arsenal je po zelo slabem prvem polčasu prišel do preobrata proti Kölnu (3:1). Srečanje na stadionu Emirates se je začelo z enourno zamudo. Kar 20.000 navijačev kozličkov je prišlo v London in na vsak način so hoteli na stadion, čeprav so imeli gostje rezerviranih le 2.900 sedežev. Prišlo je do velike gneče pred vhodom, nekateri navijači, ki so imeli vstopnice so obstali v gneči na cesti. Policija se je odločila, da umiri strasti in določila, da se tekma prične ob 22.05.

Cordoba zadel s 40 metrov
V 9. minuti so topničarji doživeli pravi šok. David Ospina je stekel izven kazenskega prostora in skušal izbiti žogo, a je ni najbolje zadel. Prišla je do Jhona Cordobe, ki je lobal vratarja Arsenala s 40 metrov in poskrbel za vodstvo Kölna, ki je zaigral v evropskih pokalih prvič po letu 1992.

Topničarji prikazali pravi obraz v drugem polčasu
Gostitelji so bili v prvem polčasu brez pravih idej. Arsene Wenger je na začetku drugega dela v igro poslal Seada Kolašinca, ki je v 49. minuti z močnim strelom z levo nogo izenačil. Topničarji so dobili zalet, Alexis Sanchez je v 67. minuti preigraval na levi strani, nato pa s 17 metrov z desno nogo velemojstrsko zavrtinčil žogo v malo mrežico. Odločitev je padla osem minut pred koncem, vratar Kölna Timo Horn je še uspel odbiti nevaren strel Thea Walcotta, Hector Bellerin pa je nato potisnil žogo v mrežo.