Jose Mourinho je bil jezen po porazu na Selhurst Parku. Foto: EPA
David Silva
David Silva je spretno dosegel vodilni zadetek za Manchester City. Foto: EPA
Wayne Rooney
Wayne Rooney je zadel na Old Traffordu prvič po 26. oktobru 2013. Enajst tekem se na domači zelenici ni vpisal med strelce. V Premier ligi je dosegel že 171 zadetkov, kar ga uvršča na četrto mesto na večni lestvici. Pred njim so Alan Shearer (260), Andy Cole (187) in Thierry Henry (175). Foto: Reuters

Izbranci Manuela Pellegrinija niso izkoristili priložnosti, da bi se zavihteli na vrh lestvice. Povedli so v 18. minuti, ko je Edin Džeko z leve strani zadel vratnico, odbito žogo pa je v mrežo pospravil David Silva.

V drugem polčasu so topničarji zaigrali precej odločneje. Izenačili so v 53. minuti, ko je po podaji Lukasa Podolskega z leve strani v sredini žogo v mrežo poslal Mathieu Flamini.

Pellegrini: Vse ekipe bodo še oddale točke
"To je bil dober teden za nas, saj smo osvojili štiri točke na težkih gostovanjih pri Unitedu in Arsenalu. V prvem polčasu smo imeli veliko priložnosti, a nismo zadeli še drugič. V drugem polčasu je bil Arsenal boljši. Prepreičan sem, da bodo še vse štiri ekipe, ki se borijo za naslov do konca sezone oddale še kar nekaj točk. V zadnjih krogih je zelo težko igrati proti ekipam, ki se borijo za obstanek," je pojasnil Pellegrini.

Terry zadel lastno mrežo
Chelsea je popolnoma nepričakovano ostal praznih rok na Selhurst Parku, v 52. minuti je Joel Ward podal pred vrata, John Terry pa je z glavo zatresel lastno mrežo. Vratar gostiteljev Julian Speroni je obranil dva nevarna poskusa Edena Hazarda, Terry pa je z glavo meril prek vrat in ni mu uspelo popraviti velike napake. V 74. minuti je Mile Jedinak podal do Camerona Jeroma, ki je zadel levo vratnico.
Mourinho: Zdaj je nemogoče osvojiti naslov
"Zdaj je res nemogoče osvojiti naslov. Poraza z Aston Villo in Crystal Palaceom sta bila preveč. Zdaj moramo čakati na spodrsljaje dveh ekip, nismo več odvisni od sebe," je po tekmi dejal Jose Mourinho.

Rdeči vragi uspešno opravili generalko za Bayern
Manchester United je na uvodni tekmi kroga na Old Trafforda premagal Aston Villo s 4:1. Takoj na začetku srečanja je letalo s posebnim napisom preletelo stadion. Navijači si želijo odstop Davida Moyesa, čeprav so številni tudi žvižgali temu napisu.

Vzdušje je bilo še slabše v 13. minuti, ko je Ashley Westwood zadel s prostega strela. Sedem minut zatem je Wayne Rooney izenačil z glavo. Napadalec je v zadnji minuti prvega dela zadel še z bele točke, potem ko je Leandro Bacuna podrl Juana Mato v kazenskem prostoru.

Mata je z natančnim strelom ob vratnici po uri igri povišal na 3:1, končni izid pa je postavil rezervist Javier Hernandez v sodnikovem dodatku.
Manchester United čaka še precej težje delo v torek zvečer, ko bodo na Old Traffordu gostili Bayern na prvi tekmi četrtfinala Lige prvakov.