Daniel Sturridge je zadel že štiri minute po vstopu. Foto: Reuters
Arsene Wenger
Arsena Wengerja je bolela glava na Anfieldu. Njegovi izbranci niso niti enkrat streljali v okvir vrat. Foto: Reuters
Alvaro Morata
Alvaro Morata je pri prvem golu podal, pri drugem pa je zadel. Foto: Reuters

Redsi so sredi tedna izločili Hoffenheim in se prebili v skupinski del Lige prvakov, kjer jih čaka tudi srečanje z Mariborom. Liverpool je trikrat zapored ugnal topničarje prvič po letu 1998, takrat je bil uspešen kar petkrat v nizu.

Prvo priložnost so imeli gostje, vendar je Danny Welbeck po lepi podaji Alexisa Sancheza streljal čez vrata. V 17. minuti je Joe Gomez podal z desne strani pred vrata, kjer je Roberto Firmino z glavo zatresel mrežo. Pet minut pred odmorom so gostitelji izvedli sijajen protinapad. Firmino je na levi strani podal do Sadia Maneja, ki si je ob neodločnem Robu Holdingu lahko naravnal žogo na desnico in jo nato z močnim diagonalnim strelom zabil v mrežo za 2:0.

Salah kaznoval veliko napako Bellerina
V 57. minuti je Hector Bellerin 35 metrov od vrat Liverpoola začetniško izgubil žogo, Mohamed Salah jo je izbil z glavo in krenil v polnem šprintu sam proti vratom, z natančnim strelom ob vratnici je rutinirano matiral Petra Čecha. V 74. minuti je vstopil Daniel Sturridge, ki je postavil končni izid štiri minute zatem po podaji Salaha z leve strani.

Arsene Wenger je lahko le zmajeval z glavo. Tudi Olivier Giroud in Alexandre Lacazette, ki sta vstopila v drugem polčasu, nista spremenila poteka srečanja. Topničarji niso sprožili niti enega strela v okvir vrat in imajo po treh krogih le tri točke.
Wenger: Zdaj se poraja veliko vprašanj
"Zelo sem zadovoljen, da smo s tako energijo začeli tekmo, potem ko smo imeli zelo naporno tekmo v sredo. Če igralcem Arsenala pustimo preveč prostora, te bodo hitro kaznovali. Vseh 90 minut smo bili odlični v dvobojih, všeč mi je bil naš agresiven pristop," je razlagal trener Liverpoola Jürgen Klopp.

"Nismo bili na primerni ravni. Razočaranje je zares veliko. Zdaj se poraja veliko vprašanj. Mislim, da imamo dovolj dober kader, čeprav se to tokrat ni pokazalo. Po prvem polčasu sem skušal s spremembami, a sta nas napaka in zadetek za 3:0 dokončno pokopala," je bil potrt Wenger.

Everton nemočen na Stamford Bridgeu
Aktualni prvaki so dosegli drugo zaporedno zmago v letošnjem prvenstvu in tako popravili uvodni spodrsljaj proti Burnleyju (2:3). Liverpoolčanom, ki Chelsea niso premagali že skoraj 23 let, kar je najdaljši negativni niz na gostovanjih toffeesov, niti tokrat ni uspelo presenetiti izbrancev Antonia Conteja.

Španci uspešno sodelovali za 2:0 za Chelsea
Chelsea, ki je imel prevlado v prvem polčasu, je povedel v 27. minuti, dvojno podajo sta si izmenjala Alvaro Morata in Cesc Fabregas. Prvi je z glavo podal Fabregasu, ki je zadel za 1:0. Drugi gol je Morata dosegel z glavo iz neposredne bližine, potem ko je sprejel odličen predložek še enega Španca v ekipi Chelseaja, Cesarja Azpilicuete.