Luis Suarez je poskrbel, da sta se ekipi Chelseaja in Liverpoola na Stamford Bridgeu razšli brez zmagovalca. Foto: Reuters
Luis Suarez
Suarez je takole iz neposredne bližine premagal Petra Čecha. Foto: Reuters
John Terry
John Terry je v 20. minuti z glavo neovirano zadel za vodstvo svoje ekipe in se na najboljši mogoč način vrnil po kazni, ki jo je odslužil zaradi rasističnih žaljivk ... Foto: Reuters
John Terry
... po dobre pol ure igre pa je zelenico zapustil zaradi poškodbe kolenskih vezi, ki jih je dobil v trku z Luisom Suarezom. Foto: Reuters
Fernando Torres
Fernando Torres še vedno čaka na svoj prvi zadetek proti nekdanjemu klubu. Tokrat je na zelenici prebil 82 minut. Foto: Reuters
Edin Džeko
Edin Džeko je takole Manchester Cityju priboril zmago. Foto: Reuters

Londončani so bili v prvem polčasu občutno boljši tekmec, so tudi povedli, a hkrati izgubili kapetana Terryja, ki je moral zaradi poškodbe kolena na nosilih zapustiti zelenico.

V nadaljevanju so Liverpoolčani zaigrali nekoliko bolje, po izenačenju so bili celo nevarnejši, v zadnji minuti sodnikovega podaljška se jim je ponudila celo priložnost za zmago, a je ostalo pri delitvi točk.

(Nesrečnik) Terry zadel za vodstvo
Liverpoolčani so derbi začeli za odtenek bolje, a so se po hudi napaki v obrambi hitro znašli v zaostanku. Po predložku iz kota sta Daniel Agger in kapetan Steven Gerrard pozabila na Johna Terryja, ki je povsem neovirano prišel do strela z glavo in rutinirano premagal nemočnega Brada Jonesa. Gostitelji so v prvem polčasu pokazali več, prikazali so lepo kombinatorno igro, žogo so dobro zadrževali v svoji posesti, zapravili so še nekaj lepih priložnosti. Večina Liverpoolovih napadov je potekala prek Luisa Suareza, ki se je ves čas trudil, a mu dobro postavljene obrambe modrih ni uspelo prebiti.

Po dobre pol ure igre je bila tekma zaradi poškodbe Terryja prekinjena. Nekdanji angleški kapetan je trčil s Suarezom in si poškodoval kolenske vezi. Takoj je postalo jasno, da srečanja ne bo mogel nadaljevati, z zelenice so ga odnesli na nosilih, namesto njega je v igro vstopil Gary Cahill.

Suarez zadel za 1:1
V nadaljevanju se je prevlada Chelseaja nadaljevala, varovanci Roberta Di Mattea so pretili predvsem iz protinapadov, Liverpoolčani so izgubljali bitko na sredini igrišča. Vseeno se niso predali, v 73. minuti so izid poravnali. Po predložku iz kota, ki ga je izvedel rezervist Jesus 'Suso' Fernandez, je Jamie Carragher z glavo žogo podaljšal do Suareza, ki je iz neposredne bližine ob drugi vratnici z glavo zadel za 1:1.

Čech v 94. minuti rešil točko
Izenačujoči gol je petkratnim evropskim prvakom dal krila, v napadu so zaigrali precej bolje, pritisnili so na vrata Petra Čecha, ki pa, predvsem zaradi nepazljivosti Liverpoolovih napadalcev (ti so se vsakič znova ujeli v zanko prepovedanega položaja), ni imel pretiranega dela. V 87. minuti se je Suarezu po lepi globinski podaji ponudila izvrstna priložnost, iz oči v oči se je znašel s češkim reprezentančnim vratarjem, a svoje ekipe ni povedel v vodstvo. Chelsea je igral pametno, pretil je zlasti iz bliskovitih protinapadov.

V končnici se je na obeh straneh ponudila po ena priložnost za zmagoviti zadetek. Pri Chelseaju jo je z roba kazenskega prostora zapravil Eden Hazard, pri Liverpoolu pa je v 94. minuti Čechove dlani z močnim strelom ob vratnici ogrel Jose Enrique.

Džeko potopil Tottenham
V nedeljo se je odigral še en derbi, in sicer na stadionu Etihad, kjer je Manchester City gostil Tottenham. Gostje so povedli v 21. minuti, ko je po predložku Toma Huddlestona z glavo žogo v mrežo poslal branilec Steven Caulker. Tottenham je dolgo uspešno branil vodstvo, izenačenje pa je vendarle sledilo po dobri uri igre, ko je zadel Sergio Aguero. Ta je zadel iz protinapada, potem ko je brez večjih težav preigral prav Caulkerja. Sinjemodri so si poln izkupiček točk priborili v 88. minuti. Rezervist Edin Džeko, ki je v 72. minuti zamenjal Carlosa Teveza, je sprejel fantastično podajo Davida Silve in hladnokrvno premagal nemočnega Brada Friedla.