Nogometaši Tottenhama so na Wembleyju zlahka opravili z Liverpoolom. Foto: Reuters

Tekmo med Tottenhamom in Liverpoolom si je na Wembleyju ogledalo 80.827 gledalcev, kar je novi rekord angleške Premier lige.

Harry Kane
Harry Kane je ekspresno povedel Tottenham v vodstvo. Foto: Reuters
Dele Alli
Dele Alli je v izdihljajih prvega polčasa zadel za 3:1. Foto: Reuters
Mohamed Salah
Mohamed Salah je takole dosegel častni zadetek Liverpoola na Wembleyju. Foto: Reuters
Harry Kane
Kane je v zaključku tekme zapustil zelenico. Kazalo je na poškodbo stegenske mišice. Foto: Reuters
Wayne Rooney
Wayne Rooney je Everton popeljal v vodstvo, a to je bil tudi eden izmed redkih svetlih trenutkov Liverpoolčanov na tekmi. Foto: Reuters
Mesut Özil je na tekmi proti Evertonu svojim soigralcem pripravil osem priložnosti za zadetek. Med strelce se je vpisal tudi sam.
Mesut Özil je bil z naskokom igralec tekme na Goodison Parku. Poleg tega, da se je vpisal na seznam strelcev, je svojim soigralcem pripravil tudi osem priložnosti za zadetek. Foto: Reuters

Liverpoolčani, ki so se med tednom v Ligi prvakov znesli nad Mariborom (0:7), so po krajši evforiji zelo hitro padli na realna tla. Rdeči niso bili dorasel nasprotnik Londončanom, ki so izkoristili skoraj vsako napako v obrambi - in teh je kar mrgolelo!

Skupni imenovalec vseh je bil v prvi polovici prvega polčasa hrvaški branilec Dejan Lovren, ki je moral že po pol ure igre oditi na klop, namesto njega pa je zaigral Alex Oxlade-Chamberlain, ki je sicer nekoliko poživil igro svoje ekipe, a ne dovolj, da bi se ta lahko vrnila.

Kane že v 4. minuti med strelci
Gostitelji so na Wembleyju ekspresno povedli. Že po slabih štirih minutah so zatresli mrežo Liverpoola. Po podaji Kierana Trippierja je Harry Kane izigral gostujočo obrambo - zatajila sta branilca Lovren in Joe Gomez -, nato je preigral še vtekajočega vratarja Simona Mignoleta in z levico zatresel prazno mrežo. 1:0. Za Kana je bil to tretji gol proti rdečim v svoji karieri. Rdečim v uvodnih minutah nikakor ni uspelo razviti želene igre, izgubljali so boj na sredini igrišča, že v 12. minuti so se znašli v dvojnem zaostanku, potem ko je Mignoleta premagal še Heung Min Son. Ta bi lahko po dobrih 15 minutah rdečim zabil še drugič, a mu je veselje preprečila prečka.

Rdeči na odmor z zaostankom dveh golov
Tottenham je prevladoval v vseh elementih igre, nato pa je v 24. minuti nenadoma prejel zadetek, ki mu je nekoliko spodrezal krila. Gostitelji so na sredini igrišča izgubili žogo, kapetan Jordan Henderson, ki se je po poškodbi Georgina Wijnalduma vrnil v začetno enajsterico rdečih, je z globinsko podajo zaposlil Mohameda Salaha, ta pa je z natančnim strelom žogo od desne vratarjeve vratnice poslal v mrežo za 2:1. Liverpoolova obramba je bila zelo porozna, Lovren je igral izjemno slabo, v 29. minuti je Dele Alli znova presekal gostujočo obrambo z natančno globinsko podajo, Mignolet je s pomembno obrambo preprečil še tretji zadetek v svoji mreži. Liverpoolov menedžer Jürgen Klopp ni okleval, po dobre pol ure igre je Lovrena na zelenici zamenjal z Oxladom - Chamberlainom. Po tej menjavi in uvodnem šoku se je Liverpoolova igra popravila, Kloppovi varovanci so nevtralizirali nasprotnika, postali so podjetnejši pred vrati, a nikakor jim ni uspelo zadeti.

Do odmora so Londončani zadeli še tretjič. Po predložku v kazenski prostor je Liverpoolov branilec Joel Matip žogo z glavo podal naravnost na nogo Allija, ki je s polvolejem zatresel mrežo za 3:1.

Kane kaznoval novo hudo napako obrambe
Drugi polčas sta ekipi začeli nekoliko bolj rezervirano, nobena si ni priigrala večjih priložnosti, v 56. minuti pa je po novem nizu napak v gostujoči obrambi - na čelu z Mignoletom, ki je ob predložku v kazenski prostor 'zaplaval' v prazno - še drugič zadel Kane. To je bil že njegov 13. gol za Tottenham v letošnji sezoni v vseh tekmovanjih. Po četrtem zadetku so se varovanci Mauricia Pochettina malce umirili, nasprotnika niso več agresivno pokrivali po vsem igrišču, tudi priložnosti so bile redkejše. Liverpoolčani so bili nekoliko podjetnejši v napadu, Philippe Coutinho je v 67. minuti nevarno zapretil, vratar Hugo Lloris je njegov strel s pomočjo prečke ubranil, dobrih deset minut pozneje je francoskega vratarja nastreljal še Salah. Drugi polčas je bil precej manj zanimiv kot prvi, v zaključku tekme je Pochettino v igro namesto Kana poslal Fernanda Llorenteja. Najboljši strelec angleške Premier lige se je ob odhodu na klop držal za stegensko mišico.

Topničarji po preobratu do zmage
Gostje iz Londona tekme na Goodison Parku sicer niso začeli dobro, po 12 minutah so se znašli v zaostanku, potem ko je mrežo Petra Čecha zatresel Wayne Rooney. Nekdanji angleški reprezentant je z roba kazenskega prostora razparal mrežo. Vseeno so topničarji do odmora izid izenačili - odbito žogo je v mrežo pospravil Nacho Monreal. V drugem polčasu je varovancem Arsena Wengerja uspel preobrat, v osmi minuti nadaljevanja je po podaji Alexisa Sancheza z leve strani z glavo iz neposredne bližine zadel Mesut Özil. V 68. minuti je bil zaradi drugega prejetega rumenega kartona izključen Evertonov Idrissa Gana Gueye, prednost je dobrih pet minut pozneje povišal Alexandre Lacazette, ki je vratarja Jordana Pickforda ukanil po Özilovi podaji, za +3 je zadel Aaron Ramsey.

Valižan je v 90. minuti lepo sprejel globinsko podajo in se med strelce vpisal s strelom z desnico. Po gromozanski Čechovi napaki je zaostanek za Everton znižal Baye Oumar Niasse, v izdihljajih tekme pa je končni izid (2:5) postavil Alexis Sanchez.