Rijad Mahrez je kaznoval napako v gostujoči obrambi in v 10. minuti Leicester City popeljal v vodstvo. Foto: Reuters
Marc Albrighton
Takole je Marc Albrighton postavil končni izid 4:0. Foto: Reuters
Claudio Ranieri
Claudiu Ranieriju se na dolgi trenerski poti nasmiha prvi naslov državnega prvaka. Foto: Reuters
Navijač Leicestra
Navijači Leicester Cityja z optimizmom zrejo proti 15. maju, ko je na sporedu zadnji krog Premier lige. Tedaj se bodo njihovi ljubljenci na Stamford Bridgeu pomerili s Chelseajem. Foto: Reuters
false
Nogometaši Arsenala so le remizirali v Sunderlandu. Foto: Reuters

Lisice imajo tri kroge pred koncem pred drugouvrščenim Tottenhamom - ta bo tekmo 35. kroga odigral v ponedeljek proti West Bromwichu - osem točk naskoka.

Tretje mesto je po remiju brez zadetkov na tekmi med Sunderlandom in Arsenalom (0:0) zadržal Manchester City.

Mahrez hitro kaznoval napako v obrambi
Leicester, ki je moral tekmo odigrati brez kaznovanega Jamieja Vardyja, je tekmo začel odlično, v 10. minuti je povedel z 1:0. Kapetan Ashley Williams je v obrambi storil hudo napako in žogo poslal naravnost v Rijada Mahreza, ki je stekel proti vratom in hladnokrvno zaključil ob bližnji vratnici. Gostitelji so dobili zagon, ves čas so pritiskali na vrata valižanskega kolektiva, po pol ure igre so vodstvo podvojili. Predložek je s prostega strela pred vrata poslal Danny Drinkwater, ob bližnji vratnici je z glavo zadel Jose Leonardo Ulloa. Priložnosti za goste so bile sila redke, ob izteku polčasa je s prostega strela zapretil Gylfi Sigurdsson, a je bil Kasper Schmeichel kos nalogi.

Na krilih glasnih navijačev še dva zadetka
V nadaljevanju se je prevlada gostiteljev nadaljevala, po uri igre pa je vodilna ekipa prvenstva povedla že s 3:0. V bliskovitem protinapadu je Jeffrey Schlupp s podajo na drugo vratnico našel Ulloo, ki je zbezal žogo v mrežo in se še drugič na tekmi vpisal med strelce. Stadion na Filbert Streetu je 'eksplodiral' od navdušenja. Swansea je še četrti zadetek prejel znova iz protinapada, tokrat je mrežo s petih metrov po odbiti žogi zadel rezervist Marc Albrighton, ki je štiri minute predtem na zelenici zamenjal Schluppa.

Topničarji brez zmage za Cityjem
Arsenal je v Sunderlandu le remiziral (0:0). Čeprav gledalci niso videli zadetka, so bili lahko z igro zadovoljni. Že v prvem polčasu so bile oči uperjene proti glavnemu sodniku Miku Deanu, ki bi lahko za vsako stran dosodil po eno najstrožjo kazen, a je njegova piščalka ostala nema. Topničarji so bili boljši nasprotnik, v prvem delu so bili najnevarnejši prek Alexisa Sancheza in Alexa Iwobija, v nadaljevanju so si tudi pripravili nekaj (pol)priložnosti, a je domača obramba, na čelu z vratarjem Vitom Mannonejem - ta je bil član Arsenala od leta 2005 in 2013 -, vse napade odbila. Sunderland je tako osvojil pomembno točko v boju za obstanek v ligi, Arsenal pa ostaja na četrtem mestu.