Diego Costa je takole sprožil za 2:1. Foto: Reuters
Emre Can
Emre Can je že v deveti minuti popeljal Liverpool v vodstvo. Foto: Reuters
Bafetimbi Gomis
Bafetimbi Gomis je z zmagovitim zadetkom potopil Arsenal na stadionu Liberty. Topničarji so sicer povedli z zadetkom Alexisa Sancheza, izid je s krasnim prostim strelom poravnal Gylfi Sigurdsson. Foto: Reuters
Nemanja Matić in Garry Cahill
Nemanja Matić in Gary Cahill proslavljata izenačenje. Foto: Reuters
Jose Mourinho
Trener Chelseaja Jose Mourinho je po novi zmagi dejal: "Imamo lepe možnosti za naslov, a mislim, da so Arsenal, Manchester City, Southampton in Manchester United še vedno v igri. Vse, kar lahko rečem, je, da smo jesenski prvaki." Foto: Reuters
Juan Mata
Manchester United se je precej mučil s Crystal Palaceom. Gol za zmago z 1:0 je v 67. minuti dosegel rezervist Juan Mata, ki je vstopil štiri minute pred tem. Ob strelu Mate je slabo posredoval vratar Julian Speroni, saj mu je žoga spolzela med rokami. Foto: Reuters
Sergio Agüero
Sergio Agüero je z dvema goloma na Loftus Roadu prvake rešil pred porazom. Agüero je z 12 zadetki na vrhu lestvice najboljših strelcev. Foto: Reuters

Gostitelji so povedli v deveti minuti, ko je z razdalje streljal Emre Can, žoga se je odbila od Garyja Cahilla, povsem spremenila smer in končala v mreži.

Cahill hitro popravil "napako"
Pet minut pozneje se je osrednji branilec modrih odkupil. Po kotu je z glavo streljal John Terry, Simon Mignolet je strel ubranil, a odbil žogo le do Cahilla, ki je streljal, belgijski vratar v domačih vratih pa je žogo le ujel, vendar je bila že čez golovo črto.

Diego Costa na pravem mestu
Chelsea je bil v nadaljevanju nevarnejši nasprotnik, premoč pa je kronal v 67. minuti, ko je Cesar Azpilicueta na desni strani ob gol avt liniji mojstrsko preigral Philippa Coutinha, podal v sredino, kjer se je žoga odbila do Diega Coste, ta pa jo je nato "s prve" zabil v mrežo.

Sodnik Taylor le odmahnil z roko
Varovanci Joseja Mourinha so nato ubranili prednost in se veselili nove pomembne zmage, ki jih še utrjuje na vrhu lestvice. Domači so tik pred koncem po strelu Stevena Gerrarda zahtevali enajstmetrovko, saj je žoga v roko zadela padajočega Cahilla, a jih sodnik Anthony Taylor "ni uslišal". Redsi so se tako morali sprijazniti še s tretjim porazom v zadnjem tednu. Statistika: posest žoge 59:41 za Liverpool, streli v okvir vrat pa 5:4 za Chelsea.

Zmaga Southamptona, le remi Manchester Cityja
Drugouvrščeni Southampton še naprej igra odlično. Tokrat je z 2:0 padel Leicester. Oba gola je zabil Shane Long. Tretjeuvrščeni Manchester City, aktualni prvak, je v gosteh pri Queens Park Rangersu le remiziral (2:2). Sodnik Mike Dean je v 9. minuti kontroverzno razveljavil gol Charlieju Austinu, saj predtem žoga ob prostem strelu vratarja Joeja Harta ni zapustila kazenskega prostora. V 20. minuti je Austin vendarle zadel, potem ko je lepo vtekel na podajo Mauricia Isle. Austin je bil najbrž v ofsajdu. City je izenačil v 33. minuti. Sergio Agüero je vtekel na dolgo globinsko podajo Eliaquima Mangale, nato pa poslal žogo v spodnji levi kot domačih vrat. QPR je spet povedel v 76. minuti, ko je Bobby Zamora po podaji Eduarda Vargasa z desne strani sprožil z glavo, žoga je zadela Martina Demichelisa in se odbila v mrežo. Sedem minut pozneje je Agüero po dolgi podaji Toureja ušel domači obrambi, malo še preigraval v kazenskem prostoru, nato pa žogo poslal pod prečko.

Slab dan za severni London
Severni London v nedeljo žaluje za izgubljenimi dragocenimi točkami. Tottenham je doma klonil pred Stoke Cityjem, Arsenal pa je v gostel izgubil proti Swansea Cityju. Ostroge so se po golih Bojana Krkića in Jonathana Waltersa že v prvem polčasu zaostajali za dva zadetka, v nadaljevanju je poraz gostiteljev na White Hart Laneu omilil Nacer Chadli. Na stadionu Liberty je Arsenal po dobri uri igre povedel z golom Alexisa Sancheza, potem ko mu je pred vrata lepo podal Danny Welbeck, a je s krasno izvedenim prostim strelom dobrih deset minut pozneje izid poravnal Gylfi Sigurdsson. Zmago je Valižanom v 78. minuti prinesel nekdanji napadalec Lyona Bafetimbi Gomis.