Willian je zadel zgolj dve minuti po vstopu v igro. Foto: Reuters
Mohamed Salah je zadel proti nekdanjemu klubu. Foto: Reuters
Adam Lallana je prvič v letošnji sezoni Premier lige stopil na zelenico. Foto: Reuters
Harry Kane je poskrbel, da sta se Tottenham in West Bromwich Albion na Wembleyju razšla brez zmagovalca. Foto: Reuters
Nogometaši Manchester Uniteda so na Old Traffordu po zaslugi avtogola Lewisa Dunka po strelu Ashleyja Younga premagali Brighton & Hove Albion. Foto: Reuters

Derbi sta obe ekipi začeli nekoliko previdno, prvi, ki so konkretneje napadli vrata nasprotnika, so bili Liverpoolčani, a njihovi napadi niso obrodili sadov. Prvo pravo priložnost so zapravili gostje, v 21. minuti je Eden Hazard ogrel dlani Liverpoolovega vratarja Simona Mignoleta. Dve minuti pozneje je po lepi akciji zapretil še Danny Drinkwater, v zadnjem trenutku je pred njim posredoval Mignolet.

Gostitelji so se znašli pod pritiskom, varovanci Antonia Conteja so planili proti golu, rdeči so se večkrat srečno rešili v kazenskem prostoru. V zaključku prvega polčasa je Liverpool stavil na napad po bočnih položajih, a so bili Londončani v obrambi pripravljeni na vse visoke predložke. Edino pravo priložnost Liverpoola v prvem polčasu je v 41. minuti iz obrata zapravil Mohamed Salah.

Salah ukanil Courtoisa
V nadaljevanju se igra obeh ekip ni bistveno spremenila. Liverpool je napadal po boku, Chelsea je bil konkretnejši, a sta mreži obmirovali - vse do 65. minute, ko je za val navdušenja na polnem Anfieldu poskrbel Salah. Izjemni egipčanski napadalec se je po podaji Alexa Oxlada-Chamberlaina znašel v imenitnem položaju, iz bližine je matiral Thibauta Courtoiusa za 1:0. Varovanci Jürgena Kloppa so v naslednjih minutah prevladovali na zelenici, na sredini igrišča je onemogočil ustvarjanje napadalnih akcij nasprotnika, v 81. minuti je Cesar Azpilicueta v zadnjem trenutku preprečil strel Salaha po odlični globinski podaji, trenutek pozneje je z glavo po predložku iz kota v obrambo Courtoisa prisilil Georginio Wijnaldum.

Willian zadel takoj po vstopu
V zadnjem delu tekme so gostje s Stamford Bridgea vneto iskali izenačujoči zadetek, večkrat so nevarno zapretili domači obrambi, v 85. minuti je za 1:1 zadel rezervist Willian, ki je zgolj dve minuti predtem na zelenici zamenjal Davideja Zappacosto. Brazilec je prodrl v kazenski prostor in s krasnim strelom s 15 metrov presenetil Mignoleta. Igra se je razživela, živahno je bilo na obeh straneh igrišča, v 91. minuti je zadnjo priložnost na tekmi zapravil Salah - njegov silovit strel je Courtois odbil v kot.

Kane rešil točko za Tottenham
Nogometaši Tottenhama, ki letos s predstavami navdušujejo v Premier ligi in Ligi prvakov, so si na Wembleyju privoščili spodrsljaj, potem ko so proti West Bromwich Alibonu 'le' remizirali. Gostje iz predmestja Birminghama so se izkazali za zelo trd oreh, že v 4. minuti so smuknili v vodstvo, ko je v polno po podaji Jaka Livermora zadel Jose Rondon. Ta je z natančno odmerjenim diagonalnim strelom žogo ob vratnici poslal v mrežo nemočnega Huga Llorisa. Gostitelji so dolgo časa lomili odpor West Broma, v 74. minuti jim je le uspelo izid izenačiti, zadel pa je Harry Kane. Prvi zvezdnik Tottenhama je po predložku z desne strani nastavil nogo in žogo preusmeril v gol za končnih 1:1.