Nogometaši Crystal Palacea so v osmem krogu končno zadeli. Wilfried Zaha je postavil končni izid 2:1. Foto: Reuters
David De Gea
David De Gea je v 34. minuti mojstrsko ubranil strel Joela Matipa. Foto: Reuters
Sadio Mane
Poškodovani Sadio Mane je tekmo soigralcev spremljal s klopi. Foto: Reuters
Cesar Azpilicueta
Cesar Azpilicueta je žogo poslal v lastno mrežo. Foto: Reuters

Najlepšo priložnost na Anfieldu so imeli gostitelji. V 34. minuti je Roberto Firmino z leve strani podal Joelu Matipu, njegov strel je vratar David De Gea z izjemnim refleksom ubranil, Mohamed Salah pa je nato slabo streljal. Pred polčasom je nevarno zapretil Manchester United, vendar je Romelu Lukaku v kazenskem prostoru streljal preveč po sredini.

V drugem polčasu ni bilo toliko priložnosti kot v prvem, nevarnejši pa je bil Liverpool. V 56. minuti so bili blizu gola - odličnega predložka svojega soigralca Emre Can ni uspel kronati z golom. Can je ob koncu tekme tudi uspešno preigraval, uspelo mu je priti do zaključnega strela, a se je z obrambo izkazal David de Gea. Ob samem izteku je Liverpool imel še eno priložnost, Dejan Lovren je z glavo meril, a je žoga šla nad gol.

Na zadnjih sedmih medsebojnih tekmah Liverpool ni zmagal, zadnjič je ugnal rdeče vrage marca 2014 na Old Traffordu s 3:0. Redsi bodo v torek v Ligi prvakov gostovali v Ljudskem vrtu.

Crystal Palace končno zadel
Zagotovo največje presenečenje v osmem krogu pa so pripravili nogometaši Crystal Palacea, ki so na domači zelenici premagali Chelsea.

Navijači so že v 11. minuti slavili, Cesar Azpilicueta je slabo reagiral, zabil je avtogol. Le nekaj minut pozneje je Chelsea izenačil. Po podaji iz kota je Tiemoue Bakayoko v kazenskem prostoru najvišje skočil, z glavo je zabil v desni spodnji kot, vratar Palacea je bil nemočen. Še pred odhodom na polčas je Crystal Palace v vodstvo povedel Wilfried Zaha, ki je po podaji Mamadouja Sakhoja žogo zlahka poslal v mrežo.

Po vrnitvi na zelenico je Chelsea takoj zapretil, Cesc Fabregas je sprejel žogo v kazenskem prostoru, takoj je streljal, veselje pa mu je preprečila prečka.

Crystal Palace, ki ga vodi nekdanji angleški selektor Roy Hodgson, je na tekmi dosegel prva dva gola v letošnji sezoni. V uvodnih sedmih krogih je imel razliko v zadetkih 2:17

Conte: To je bil grenak poraz
"Igrali smo brez teh zelo pomembnih igralcev in nič ni samoumevno v Premier ligi. Tekmo smo zelo slabo začeli in nismo se uspeli pobrati. To je bil zelo slab dan. Zdaj moramo nadaljevati z delom. Najti moramo rešitve, čeprav imamo precej težav s poškodbami. To je bil grenak poraz, vsi smo zelo razočarani," je pojasnil trener Antonio Conte, ki se zaveda, da bo zelo težko konkurenčen brez Alvara Morate in N'Gola Kanteja.