Alvaro Morata je v deseti minuti nadaljevanja izkoristil hudo nepozornost obrambe rdečih vragov in povsem neovirano z glavo zadel za vodstvo Chelseaja z 1:0. Foto: Reuters
Cesc Fabregas
Cesc Fabregas je takole zapravil najlepšo priložnost v prvem polčasu. Foto: Reuters
Tiemoue Bakayoko
Tiemoue Bakayoko je bil zelo razigran, na njegovo žalost je zapravil tudi največ priložnosti Chelseaja. Foto: Reuters
Marouane Fellaini
Marouane Fellaini je ob koncu tekme obrambi Chelseaja povzročal nemalo preglavic. Foto: Reuters
Kevin De Bruyne
Kevin De Bruyne je poskrbel za vodstvo Cityja z 1:0. Foto: Reuters
Sergio Agüero
Sergio Agüero (levo) je najboljši strelec v zgodovini Manchester Cityja. Foto: Reuters
Alexandre Lacazette
Alexandre Lacazette je dosegel edini zadetek Arsenala na Etihadu. Foto: Reuters
Tom Cleverley
Prava drama je bila na Goodison Parku v Liverpoolu, kjer je Everton s 3:2 premagal Watford. Ta je po vodstvu z 0:2 do 91. minute držal izid 2:2, nato je z bele točke za preobrat poskrbel Leighton Baines. Vseeno se gostje niso predali, v izdatnem dodatku so si priigrali strel z 11 metrov, ki pa ga je v 101. minuti zapravil kapetan ekipe in nekdanji igralec Manchester Uniteda (in Evertona) Tom Cleverley (na fotografiji). Foto: Reuters
Heung Min Son
Heung-Min Son je v korist Tottenhama odločil mestni derbi s Crystal Palaceom. Foto: Reuters

Zmage Londončanov so se poleg navijačev Chelseaja najbolj razveselili še pri Manchester Cityju, ki je v nedeljo s 3:1 premagal Arsenal in ob porazu rdečih vragov za tri točke povečal naskok na vrhu lestvice.

Zdaj imajo varovanci Pepa Guardiole na prvenstveni lestvici pred najbližjim zasledovalcem in mestnim tekmecem osem točk prednosti, prav toliko točk vodijo še pred tretjeuvrščenim Tottenhamom, ki je z 1:0 v mestnem derbiju ugnal Crystal Palace.

Fabregas zapravil najlepšo priložnost
Derbi kroga so na Stamford Bridgeu bolje začeli gostitelji, že v 7. minuti je gostujoči branilec Phil Jones zadel avtogol, a je glavni sodnik Anthony Taylor zadetek razveljavil zaradi domnevnega prekrška Alvara Morate, ki naj bi si v boju za žogo pomagal z rokami. Modri so bili v uvodnih minutah boljši tekmec, v 12. minuti se je izjemna priložnost ponudila Tiemoueju Bakayoku, a je Francoz z dobrih desetih metrov neovirano sprožil čez vrata. Rdeči vragi so prvič zapretili v 16. minuti, ko je zbranost vratarja Thibauta Courtoisa preizkusil Romelu Lukaku, kmalu zatem je na drugi strani igrišča Cesc Fabregas zapravil najlepšo priložnost prvega polčasa. Po odličnem strelu Edena Hazarda je Unitedov vratar David De Gea žogo odbil na levo stran, kjer je Katalonec iz neposredne bližine žogo z glavo poslal v zunanji del mreže.

Do odmora je igra potekala predvsem na sredini igrišča, veliko je bilo netočnih podaj v napad obeh ekip, zadnja polpriložnost se je ponudila Chelseaju, a je bil predložek Marcosa Alonsa z leve strani nenatančen.

Morata osrečil navijače Chelseaja
V nadaljevanju so varovanci Antonia Conteja na sredini igrišča zaigrali precej bolje, rdečim vragom so večkrat 'skrili' žogo, v 54. minuti je Eden Hazard sprožil v naročje zbranega De Gee. Že nekaj trenutkov pozneje je bil Španec povsem nemočen ob strelu Morate, ki je Londončane povedel v vodstvo. Cesar Azpilicueta je z natančnim predložkom v kazenskem prostoru našel rojaka, ta pa je povsem neovirano z glavo matiral Unitedovega vratarja, ki je lahko let žoge v mrežo le pospremil s pogledom. Chelsea je 'zavohal kri', modri so začeli silovito oblegati gol nasprotnika, zelo je bil razpoložen Bakayoko, ki je v 75. minuti zapravil še eno lepo (pol)priložnost, takoj zatem je dlani De Gee ogrel še Hazard.

Rdeči vragi neuspešno lovili izenačenje
United je v zaključku tekme lovil izenačenje, gostje z Old Trafforda so bili v zadnjih minutah srečanja zelo nevarni, pritisnili so na vrata Courtoisa, nekajkrat predrli domačo obrambno vrsto in tudi nevarno zapretili. V 87. minuti je Marcus Rashford z roba kazenskega prostora za dober meter žogo poslal mimo desne vratarjeve vratnice, tri minute pozneje je rezervist Marouane Fellaini, ki je po dobri uri igre na zelenici zamenjal Jonesa, silovito sprožil, veselje mu je preprečilo odlično posredovanje Courtoisa, ki je moral ostati zelo zbran, da je svojo mrežo ohranil nedotaknjeno tudi po prostem strelu Rashforda v 94. minuti.

City na Etihadu premagal Arsenal
Na tekmi na Etihadu je bil v 19. minuti natančen Kevin De Bruyne, ki je zadel z diagonalnim strelom z roba kazenskega prostora. Na začetku drugega polčasa je z bele točke (Nacho Monreal je v kazenskem prostoru zrušil Raheema Sterlinga) zadel najboljši strelec v zgodovini Manchester Cityja Sergio Agüero. V 65. minuti je Arsenal kronal obdobje boljše igre z zadetkom, ki ga je po podaji Aarona Ramseyja dosegel rezervist Alexandre Lacazette. Ta je zadel z desnico z desne strani. Vseeno so se sinjemodri razmeroma hitro pobrali, končni izid je v 74. minuti s petih metrov postavil Gabriel Jesus. Z desne strani mu je pred gol podal David Silva, ki pa je bil v prepovedanem položaju, česar stranski sodnik ni opazil.

Angleško prvenstvo, 11. krog
STOKE CITY - LEICESTER 2:2 (1:1)
Shaqiri 39., Crouch 73.; Iborra 33., Mahrez 60.

WEST HAM - LIVERPOOL 1:4 (0:2)
Lanzini 55.; Salah 21., 75., Matip 24., Oxlade-Chamberlain 56.

TOTTENHAM - CRYSTAL PALACE 1:0 (0:0)
Son 64.

MANCHESTER CITY - ARSENAL 3:1 (1:0)
De Bruyne 19., Agüero 50./11-m, Gabriel Jesus 74.; Lacazette 65.

Manchester City: Ederson, Walker, Stones, Otamendi, Delph, Fernandinho, Silva, De Bruyne, Sterling (77./Gündogan), Agüero (63./Gabriel Jesus), Sane.

Arsenal: Cech, Bellerin, Koscielny, Monreal, Kolašinac, Ramsey, Coquelin (56./Lacazette), Xhaka (78./Wilshere), Özil, Iwobi, Sanchez.

Sodnik: Michael Oliver

CHELSEA - MANCHESTER UNITED 1:0 (0:0)
Morata 55.

Chelsea: Courtois, Azpilicueta, Christensen, Cahill, Zappacosta (66./Rüdiger), Kante, Bakayoko, Alonso, Fabregas (79./Drinkwater), Morata, Hazard (87./Willian).

Man Utd: De Gea, Bailly, Jones (63./Fellaini), Smalling, Valencia, Herrera, Matić, Young (78./Lingard), Mhitarjan (62./Martial), Rashford, Lukaku.

Sodnik: Anthony Taylor

EVERTON - WATFORD 3:2 (0:0)
Niasse 67., Calvert-Lewin 74., Baines 91./11-m; Richarlison 46., Kabasele 64.
Cleverley (Watford) je v 101. minuti zapravil 11-m za izenačenje. Žogo je poslal mimo leve vratnice.

MANCHESTER CITY  11 10 1 0  38:7   31
MANCHESTER UTD.  11  7 2 2  23:5   23
TOTTENHAM        11  7 2 2  20:7   23
CHELSEA          11  7 1 3  19:10  22
LIVERPOOL        11  5 4 2  21:17  19
ARSENAL          11  6 1 4  20:16  19
BURNLEY          11  5 4 2  10:9   19
BRIGHTON         11  4 3 4  11:11  15