Edin Džeko se je dvakrat sijajno znašel pred vrati. Foto: Reuters
Stevan Jovetić
Stevan Jovetić se je veselil zadetka v predzadnji minuti, prejel je tudi rumeni karton, a v veliki evforiji ga to ni posebej zmotilo. Foto: EPA

Izbranci Manuela Pellegrinija imajo usodo v svojih rokah. V nedeljo bodo v zadnjem krogu gostili West Ham. Potrebujejo le točko, saj imajo tudi veliko boljšo razliko v zadetkih od Liverpoola. Redsi so v ponedeljek zapravili vodstvo s 3:0 in s Selhurst Parka odnesli le točko.
V prvem polčasu jalova premoč Cityja
Gostitelji so imeli v močnem dežju veliko premoč, a izbranci Paula Lamberta so se v prvem polčasu disciplinirano branili. Najlepši priložnosti sta zapravila Samir Nasri in Aleksandar Kolarov.
Džeko v osmih minutah odločil srečanje
V 64. minuti je David Silva na desni strani našel Pabla Zabaleto, ki je poslal žogo pred vrata, kjer je Edin Džeko zatresel mrežo.
Osem minut zatem je Zabaleta našel Samirja Nasrija, njegov strel je Bradu Guzanu še uspelo odbiti, Džeko pa je z levico iz bližine povišal na 2:0. Aston Villa je v nadaljevanju zaigrala precej odločneje, Callum Robinson je podal pred vrata, kjer je Andreas Weimann z glavo stresel prečko, žoga pa se je odbila tik pred golovo črto. Velika smola za Avstrijca.
Toure zablestel v sodnikovem dodatku
V predzadnji minuti je Yaya Toure na robu kazenskega prostora našel rezervista Stevana Jovetića, ki je z močnim strelom z desnico zatresel mrežo. V 93. minuti je sijajni Toure krenil s svoje polovice, v polnem šprintu švignil mimo obrambe Aston Ville in z desnico razparal mrežo. Izjemna samostojna akcija 30-letnega igralca iz Slonokoščene obale. To je bil že stoti zadetek Cityja v letošnji sezoni v Premier ligi.
Swansea potrdil Monka
Swansea je z dozdajšnjim trenerjem Garryjem Monkom, ki je februarja zamenjal Michaela Laudrupa, podpisal triletno pogodbo. Valižani so Laudrupa odpustili zaradi slabih rezultatov, na njegovo mesto pa do konca sezone imenovali Monka.

"Z veseljem smo potrdili Garryja za trenerja prve ekipe. Ko smo se začeli ozirati v četrto sezono v Premier league, smo se vsi strinjali, da se moramo vrniti k osnovam, ki so nam v prejšnjih letih prinašale uspeh," je povedal predsednik Huw Jenkins.