Vincent Kompany je bil tik pred odmorom natančen z glavo. Foto: EPA
Vincent Kompany
Veliko veselje na Etihadu tik pred odmorom. Foto: EPA
Roberto Mancini in Alex Ferguson
Roberto Mancini in Alex Ferguson sta četrt ure pred koncem kričala drug na drugega ob stranski črti, pomiril ju jo četrti sodnik. Na koncu sta si segla v roki. Foto: EPA

Rdeči vragi so bili popolnoma nemočni, niti enkrat niso streljali v okvir vrat, kar se je zgodilo prvič po maju 2009 (proti Arsenalu). Izbranci Alexa Fergusona so imeli še pred štirimi krogi osem točk naskoka pred mestnimi tekmeci, zdaj pa so na drugem mestu zaradi slabše razlike v zadetkih. City naskakuje prvi naslov angleških prvakov po letu 1968.

Kompany na pravem mestu z glavo
Gostitelji so imeli terensko pobudo na začetku, v 16. minuti je Carlos Tevez podal do Sergia Agüera, njegov strel pa je v zadnjem trenutku ustavil Phil Jones. Vse je že kazalo, da bosta ekipi na odmor odšli z 0:0, ko je David Sliva podal iz kota, Chris Smalling je bil prenizek, za njegovim hrbtom pa je Kompany s štirih metrov z glavo zatresel mrežo.
Tudi trenerja izmenjala nekaj sočnih besed
V 58. minuti je Samir Nasri meril mimo vrat, dvakrat je bil po samostojnem prodoru nenatančen tudi Yaya Toure. Ferguson je v igro poslal Antonia Valencio in Ashleyja Younga, a igre jima ni uspelo poživiti. V 76. minuti je zavrelo tudi med trenerjema ob stranskem avtu, Roberto Mancini in Ferguson sta si izmenjala nekaj sočnih besed. Dve minuti pred koncem je strel Gaela Clichyja vratarju Davidu de Gei uspelo odbiti, v zadnji minuti rednega dela je Nasri preveč okleval pred vrati. Sodnik Andre Marriner je podaljšal tekmo kar za pet minut, a gostje so bili popolnoma brez idej.
Mestnim tekmecem zabili sedem golov v eni sezoni
City je tretja ekipa v zgodovini Premier lige, ki je Unitedu v eni sezoni zabila sedem golov (23. oktobra so modri na Old Traffordu slavili kar s 6:1). Drugi dve sta bili Chelsea v sezoni 1999/00 in Southampton v sezoni 1996/97. To je bil drugi Cityjev dvojček nad Unitedom v zgodovini Premier lige (prvi v sezoni 2007/08).

Kompany: Prvenstvo še ni odločeno
"Prvenstvo je še daleč od konca in tega se vsi skupaj zelo dobro zavedamo. Velik dosežek je že to, da smo dvakrat premagali Manchester United v tej sezoni in osrečili naše navijače. Upam, da bomo dobili tudi preostali dve tekmi, prikazati moramo tako igro kot tokrat," je bil vesel Kompany.

"To je bila zelo borbena tekma, priložnosti je bilo malo. Razočaran sem, ker niti enkrat nismo preizkusili njihovega vratarja, naši predložki v kazenski prostor so bili zelo slabi," je bil slabe volje Ferguson.
Ključna bo tekma Newcastle - City v nedeljo
V nedeljo čaka modre težko gostovanje v Newcastlu, v zadnjem krogu pa bodo gostili QPR. United ima precej lažji razpored, v nedeljo gosti Swansea, v zadnjem krogu pa odhaja v Sunderland. Rdeči vragi lovijo rekordni 20. naslov angleških prvakov.