Robin van Persie je zadel na zadnjih petih obračunih med Manchester Unitedom in Arsenalom. Dvakrat je bil natančen za topničarje, trikrat pa za rdeče vrage. Foto: Reuters
Arsene Wenger
Arsene Wenger je petič zapored zapuščal Old Trafford sklonjene glave. To je najdaljši niz porazov Arsenala na tem stadionu od leta 1967. Foto: Reuters
Wojciech Szczesny
Wojciech Szczesny je obležal na tleh po trčenju s Philom Jonesom, a se je kmalu pobral. Foto: Reuters
Phil Bardsley
Phil Bardsley je še poglobil krizo Cityja. Foto: Reuters

Rdeči vragi so se prebili na peto mesto in za topničarji zaostajajo le še za pet točk. Gostje, ki so v sredo slavili v Dortmundu v Ligi prvakov, so bili brez idej v napadu.
Obramba gostov pozabila na van Persieja
Že od prve minute so aktualni angleški prvaki pritisnili. V 9. minuti je Wayne Rooney od daleč ogrel dlani Wojciecha Szczesnyja. Odločilni trenutek srečanja se je zgodil po pol ure igre. Iz kota je podal Rooney, van Persie pa je z natančnim strelom z glavo zatresel mrežo.
Ob koncu prvega dela je Phil Jones trčil z vratarjem Szczesnjyem, ki je obležal v kazenskem prostoru. Po kakšni minuti se je pobral in nadaljeval tekmo, sodnik Michael Oliver pa je neupravičeno Jonesu pokazal rumeni karton, saj je šlo za nenameren udarec v zraku.
Jalova premoč Arsenala v drugem delu
Po uri igre je imel sijajno priložnost Rooney, ko je po akciji Šindžija Kagave in van Persieja z roba kazenskega prostora meril za las mimo vrat. V drugem polčasu je imel Arsenal 63 odstotkov igralnega časa žogo v svojih nogah, vendar ni resneje ogrozil Davida de Gee. Nerazpoloženi Olivier Giroud je meril mimo vrat, tudi rezervist Nicklas Bendtner pa je bil prepočasen v sodnikovem podaljšku po lepem predložku Bacaryja Sagnaja z desne strani.

Poraza Tottenhama in Cityja
Na prvi nedeljski tekmi je Newcastle presenetljivo slavil na White Hart Lanu (0:1). Mož odločitve je bil že v 13. minuti Loic Remy.

Za presenečenje je poskrbel tudi Sunderland, ki je z 1:0 ugnal Manchester City. V 21. minuti je Phil Bardsley izkoristil napako obrambe sinjemodrih in ukanil Costela Pantilimona.