Nemanja Matić je zapravil najlepšo priložnost za Chelsea. Foto: EPA
Wayne Rooney je bil znova v začetni postavi rdečih vragov, a je daleč od prave forme. Foto: Reuters
Sir Alex Ferguson
Sir Alex Ferguson je dobil aplavz ob prihodu na Old Trafford. Po njegovem odhodu v pokoj maja 2013 je šla pot rdečih vragov strmo navzdol. Foto: EPA
Mesut Özil
Mesut Özil je bil najbolj zaslužen za 12. zmago Arsenala v letošnji Premier ligi. Foto: Reuters

Louis van Gaal je v začetno postavo znova uvrstil Wayna Rooneyja, ki je v soboto v Stoku sedel na klopi v prvem polčasu. Kazen je odslužil Bastain Schweinsteiger, po poškodbi se je vrnil tudi Matteo Darmian. Vsi trije so daleč od prave forme in položaj nizozemskega stratega se ni bistveno izboljšal. Njegovi izbranci so imeli znova veliko posest (67:33 %), vendar so bili pred vrati brez pravih idej.
Mata in Martial v okvir vrat
Gostitelji so začeli zelo odločno. Že v 2. minuti je Juan Mata z desne strani po podaji Rooneyja z levico stresel prečko. Tri minute zatem je Willian podal iz kota, do strela z glavo pa je prišel John Terry, z izjemno parado pa se je izkazal David de Gea, ki je žogo odbil v kot. Rdeči vragi so bili nevarnejši. V 16. minuti je Anthony Martial zadel vratnico z desno nogo.

De Gea in Courtois odlična
V 48. minuti je imel veliko priložnost Pedro, njegov strel je odbil de Gea, do žoge je prišel Cesar Azpilicueta in z leve strani meril v vratarja Uniteda. Na drugi strani je v 55. minuti odlično posredoval Thibaut Courtois, potem ko je iz bližine streljal Ander Herrera.
Willian si je nespretno zaustavil žogo v svojem kazenskem prostoru, igral je z roko, a je sodnik Martin Atkinson (v letošnji sezoni ni dosodil še nobene najstrožje kazni) le zamahnil z roko. Kakšen strožji sodnik bi pokazal na belo točko.

Matić nezbran v ključnem trenutku
Najlepšo priložnost za modre je zapravil Nemanja Matić, ki je v protinapadu sam stekel proti vratom, a nato streljal prek vrat. V 70. minuti je vstopil Cameron Borthwick-Jackson, ki je štiri minute pred koncem lepo zaposlil Rooneyja. Kapetan vragov je meril previsoko.
Van Gaal: Če je bil odpušen Mourinho, sem lahko tudi jaz
"Igralci so bili pod velikim pritiskom, prikazali pa so zelo dobro igro. Zdaj vsekakor ni primeren trenutek, da odstopim. Celotno okolje je še povečalo našo krizo, mediji imajo veliko vlogo pri tem. Igralci so se borili za vsak meter na zelenici. Vodstvo kluba še vedno verjame v strokovni štab in v igralce. V sodobnem nogometnem svetu je vse mogoče. Če je bil odpušen Mourinho, sem lahko tudi jaz," je pojasnil van Gaal.

Özil zrežiral zmago topničarjev
Arsenal je na stadionu Emirates popravil vtis po polomu v Southamptonu. Proti Bournemouthu so topničarji povedli v 27. minuti, ko je Mesut Özil podal iz kota, branilec Gabriel pa je bil na pravem mestu z glavo. Nemški vezist si je v 63. minuti lepo izmenjal dvojno podajo z Olivierjem Giroudom in postavil končni izid.