Ashley Young, Juan Mata in Wayne Rooney se veselijo prve zmage na mestnih derbijih po štirih zaporednih porazih. Foto: EPA
Louis van Gaal in Manuel Pellegrini
Louis van Gaal je preporodil Manchester United, Manuel Pellegrini pa je na izhodnih vratih Cityja, saj bo letos ostal brez lovorike. Foto: EPA
Cesc Fabregas
Cesc Fabregas je z natančnim strelom odločil londonski obračun in popeljal Chelsea še bližje prvemu naslovu po letu 2010. Foto: Reuters

Rdeči vragi so v angleškem prvenstvu zmagali že šestič zapored. Na tretjem mestu imajo štiri točke naskoka pred mestnimi tekmeci, za Arsenalom pa zaostajajo le še točko.

Agüero poskrbel za sanjski štart Cityja
City je začel zelo napadalno. V 6. minuti je po desni strani ušel Jesus Navas, prišel je sam pred vrata, David de Gea pa je odlično zaprl kot in žogo odbil. Dve minuti zatem je James Milner sijajno podal v prazen prostor na levi strani, David Silva je prodrl proti vratom in v sredini opazil Sergia Agüera, ki mu z levico ni bilo težko zatresti prazne mreže.

Young in Fellaini zrežirala preobrat
Rdeči vragi so zelo hitro odgovorili. V 14. minuti je Ander Herrera z leve strani podal pred vrata, kjer je do strela prišel Ashley Young, po blokirani žogi se je Young spretno znašel pred vrati in žogo iz bližine poslal v mrežo. Gostitelji so dobili silovit zalet. V 26. minuti je Young z leve strani poslal predložek pred vrata, Marouane Fellaini pa je z natančnim strelom z glavo matiral Joeja Harta. Gael Clichy je zelo slabo pokrival Belgijca.

V 52. minuti je Wayne Rooney nevarno zapretil s prostega strela, zavrtinčil je žogo prek živega zidu, Hart je žogo odbil. V gneči pred vrati Cityja je do strela prišel Michael Carrick, Hart pa se je zares izkazal.

Mata zadel iz prepovedanega položaja
V 67. minuti je Rooney na levi strani zaposlil Juana Mato, stranski sodnik ni opazil prepovedanega položaja. Španec je z levico poslal žogo med nogama Harta v mrežo za veliko navdušenje na Old Traffordu.
Smalling neoviran z glavo za 4:1
Sinjemodri so bili popolnoma nemočni. Četrt ure pred koncem je Young s prostega strela z leve strani poslal predložek pred vrata, Chris Smalling pa je z glavo neoviran povišal na 4:1. Rezervist Eliaquim Mangala je slabo stal in s tem ni preprečil prepovedanega položaja. V predzadnji minuti je Pablo Zabaleta podal z desne strani pred vrata, Agüero pa je postavil končni izid. Zadetka se seveda ni veselil, saj je City razočaral na derbiju.

Robin van Persie je manjkal zaradi poškodbe gležnja, Luke Shaw je bil tudi poškodovan, Jonny Evans pa kaznovan. Pri Cityju so manjkali Vincent Kompany, Wilfried Bony, Dedryck Boyata in Stevan Jovetić.
Fabregas edini strelec na Loftus Roadu
Vodilni Chelsea je zmago na Loftus Roadu dosegel dve minuti pred koncem, ko je Eden Hazard prodrl v kazenski prostor in sijajno zaposlil Fabregasa, ki je z natančnim strelom s 15 metrov zatresel mrežo.
Jose Mourinho se je zelo veselil, saj je imel velike težave z napadalci. Veteran Didier Drogba je odigral vso tekmo, saj sta Diego Costa in Loic Remy poškodovana.
Chelsea zadel iz edinega strela v okvir vrat
Gostitelji so imeli lepše priložnosti. Dvakrat se je izkazal vratar Thibaut Courtois, obranil je nevarna strela Charlieja Austina in Matta Phillipsa. Modri so zadeli iz edinega strela v okvir vrat. Razmerje v strelih je bilo 15:9, v okvir vrat pa 4:1.