Mrtvi tek Domžal in Kopra se nadaljuje
10. maj 2008 ob 16:00,
zadnji poseg: 10. maj 2008 ob 20:38
Maribor - MMC RTV SLO

12.435 gledalcev v prenovljenem Ljudskem vrtu je poskrbelo za pravi nogometni praznik, v katerem so Mariborčani s 3:1 premagali Nafto.

Vzdušje kot na največjih evropskih igriščih je poskrbelo za izjemno kuliso, v Sloveniji doslej videno le za Bežigradom v zlatih časih reprezentančnega nogometa. Domači so "leteli" po igrišču, a se tudi Prekmurci niso ustrašili vzdušja, tako da so bili večji del tekme enakovreden nasprotnik.

Evrogol Pavloviča
Potem ko je že v 2. minuti Tavares zadel vratnico, so gostje povedli v 21. minuti. Aleš Čeh in Arpad Vaš sta izigrala "ofsajd" zanko domačih, Madžar pa je nato matiral Marka Pridigarja. Udarec je s pravim evrogolom z okoli 25 m vrnil Zoran Pavlovič, čigar bomba je z voleja "sedla" pod prečko nemočnega Kristijana Luka. Še pred odmorom je Nilton po podaji Pavloviča z glavo zadel za 2:1. Pred tem je Suad Filekovič zadel še prečko. V 2. polčasu je ritem nekoliko padel, a lepih potez ni manjkalo. Brazilec Tavares je žogo prejel 25 metrov od vrat, se otresel branilcev in Luka premagal s strelom v njegov levi zgornji kot. Srečanje je bilo izjemno športno, saj sodnik Darko Čeferin ni pokazal niti enega rumenega kartona.

Na vrhu Domžale po zmagi nad Primorjem (3:2) ohranjajo 6 točk prednosti pred Koprom, ki je še desetič zapored ugnalo Celjane (2:0).

Domžalčani zanesljivo do zmage
Državni prvaki so po 22 minutah vodili z 2:0, gostom pa je upanje tik pred odmorom vlil Davor Škerjanc. V 63. minuti se je zgodil najbolj spektakularen trenutek na tekmi. Dario Zahora je z leve podal na nasprotno stran kazenskega prostora, kjer je žogo v polnem šprintu zadel Janez Aljančič in jo poslal pod prečko. Gostom je v zadnjih trenutkih tekme uspelo ublažiti poraz.

Nova koprska lekcija Celjanom
Koprčani so še desetič zapored premagali Celjane. Tokrat z 2:0. Po zaspani uvodni četrt ure so domači prevzeli pobudo in začeli nizati nevarne akcije. V 27. minuti so prišli do vodstva. Akcijo je začel Viler, ki je z leve strani podal do Aleša Mejača, ta pa je z natančnim strelom z roba kazenskega prostora matiral Aleksandra Šeligo. Končni izid je v 35. minuti postavil Sunday Ibeji, ki je v padcu poslal žogo v mrežo. Po odmoru je ritem precej padel. Celjani pa si resnih priložnosti za gol niso priigrali.

Pregelj izvlekel Interblock
Interblock je proti zadnjeuvrščenemu Livarju zagotovo pričakoval več kot zgolj točko (2:2). Šiškarji so sicer dobro začeli in prek Martina Preglja zadeli tudi vratnico (9.), toda vodstva so se veselili domači. V 23. minuti je Janez Strajnar v kazenskem prostoru zrušil Janeza Permeta, najstrožjo kazen pa je zanesljivo izvedel Blaž Brezovački. Perme je na 2:0 povišal v 55. minuti, ko je zaključil akcijo Brezariča. Dve minuti kasneje je Zoran Zeljkovič s prostega strela znižal zaostanek. V 66. minuti je bil zaradi drugega rumenega kartona izključen Igor Lazič, kar pa ni ustavilo napadov Ljubljančanov. Nagrada je prišla v 1. minuti sodnikovega podaljška, ko je hitro kombinacijo z Gerićem zaključil Martin Pregelj.

Šok terapija Dravi ni pomagala
Drava je v Novo Gorico odpotovala brez trenerja Milana Djuričića, ki se je s klubom sporazumno razšel. A šok terapija Ptujčane, ki jih je vodil Boštjan Zemljarič, ni rešila pred porazom. Odločitev je padla že v 13. minuti, ko je Ekpoki ob levi vratnici v mrežo pospravil podajo Cvijanovića. Gostje so bili najbližje izenačenju na začetku 2. polčasa, ko je strel Dorisa Kelenca ustavila vratnica.

Prva liga Telekom Slovenije, 33. krog

KOPER - MIK CM CELJE 2:0 (2:0)
300; Mejač 25., Ibeji 35.

LIVAR - INTERBLOCK 2:2 (1:0)
100; Brezovački 23., Perme 55.; Zeljkovič 57., Pregelj 91.
RK: Lazič 66./Interblock

DOMŽALE - PRIMORJE 3:2 (2:1)
600; Zahora 13., Juninho 22., Aljančič 63.; Škerjanc 45., Zatkovič 90.

MARIBOR - NAFTA 3:1 (2:1)
12.435; Pavlovič 24., Nilton 42., Tavares 59.; Vaš 19.

HIT GORICA - DRAVA 1:0 (1:0)
600; Ekpoki 13.

DOMŽALE 33 19 10 4 56:26 67 KOPER 33 17 10 6 63:44 61 HIT GORICA 33 14 9 10 50:44 51 INTERBLOCK LJ 33 14 7 12 45:36 49 MARIBOR 33 13 9 11 52:44 48 NAFTA 33 11 11 11 40:52 44 MIK CM CELJE 33 12 6 15 41:45 42 PRIMORJE 33 11 6 16 47:39 39 DRAVA 33 11 5 17 40:57 38 LIVAR 33 4 5 24 38:85 17
A. V.
canadian
# 12.05.2008 ob 15:39
MILANČE333 (11.05.2008 || 01:55:33)
ZORAN PAVLOVIĆ bi biv vlka okrepitev za slovensko reprezentanco

---------------------------------------------

sej smo vidl, kaj je delu u reprezentanci, ko je biu not. on je sam za mali borsko ligo dobr.
canadian
# 12.05.2008 ob 15:37
lendava1 (11.05.2008 || 11:15:25)
Vsem tistim, ki poudarjate da se npr. v Ivančni gorici zbere tako malo gledalcev zaradi manjše populacije priporočam da se v sredo,14.5. zberejo v prekmurski vasisi Odranci,kjer se bodo v okviru polfinala MEDOBČINSKEGA! pokala pomerila tretjeligaška tekmeca Odranci in Črenšovci. Na tej tekmi dveh sosednjih VASI! med tednom se bo zbralo najmanj 300 do 400 ljudi,torej tolko kot na tekmah absolutno najmanj zaslužnega prvaka v zgodovini Slovenije NK Domžale!
Poglejte ter se pogreznite v zemljo od sramu!

-----------------------

gledat pa itaq pridejo samo cigani pa pijanci haha
stewie
# 12.05.2008 ob 15:29
BTW, K., moja replika na tvoj komentar št. 282:

ja, v Jugi je bilo kar nekaj takih carjev. Je s tem kaj narobe?
stewie
# 12.05.2008 ob 13:28
Lepo si mu povedal, G007, lahko bi pa dodal še to, da je v Olimpiji (oz. po novem se ji reče NK Bežigrad) en igralec v povprečju star toliko, kot dva mariborska skupaj.

Mislim da to pove dovolj o takem klubu.
g007
# 12.05.2008 ob 12:49
K
Če se ne motim navijaš za Olimpičko ne!!Ti glih ne morš meni to govorit medtem ko se tvoj klub potika po tretji ligi zaradi enakih razlogov!Mi vsaj tak daleč nismo padli, kot vi!!
K.
# 12.05.2008 ob 10:57
287. g007 (12.05.2008 || 09:47:26)
Vsem vam gremo zopet v nos!!ZASTARELA LIGA PRVAKOV, MI SMO VSAJ PRIŠLI TJA KAR KOPRU IN OSTALIM SELJAKOM V SLO NE BO USPELO!!!

in ste pustili milijone pufov...
g007
# 12.05.2008 ob 09:47
mprivse
# 12.05.2008 ob 09:21
eh pobrežje bo melo za milijon sedežev =)
martinck
# 11.05.2008 ob 20:42
sm se na sp mormo pridt s slovenijo stadion pa je zakon seveda ne gre brez navijacu!!!
urosshh
# 11.05.2008 ob 17:05
tukaj je potdrilo da gledalci naredijo spektakel, če bi bilo na vsaki prvenstveni tekmi 10 krat več ljudi, bi 1000 posto gledali tudi bolši fuzbal, sicer sem za olimpijo, a vsa čast takemu stadionu, Dosti lepši in bolj akustični kot pa celjski.
schorpyo
# 11.05.2008 ob 16:10
Vsa cast mariborcanom za vceraj,samo ocitno folk se vedno ne razume da 12.000 ljudi ne prinese prvega mesta.Zdej,ko niste prvi ze celo sezono vsaki vikend mecete te gledalce naprej vsem po sloveniji.Jaz pa mislim,da lahko vsi Domzalcani,Koprcani,Goricani in Interblokovci(zabari) jeb..o Mariborcane.Meni dol visi,ce je v Kopru 300 gledalcev glavno,da smo drugi na lestvici:).Na koncu sezone steje samo kjeri si na lestvici in kdo gre v evropo ne pa kdo je mel v prvenstvu vec gledalcev.Sej vas razumem,da vam zastarela uvrstitev v ligo prvakov in stevilo gledalcev se drzi na povrsju,ker lestvica pove svoje.
Stadion pa je fenomenalen(arena petrol se lahko skrije).

# 11.05.2008 ob 14:14
PS. Da smo pa Štajerci največji carji v Sloveniji, kar se nogometa tiče, pa je tu še dodaten dokaz - mladi a že vrhunsko usposobljeni komentator Anton Borkovič. :))
stewie
# 11.05.2008 ob 14:13
Se strinjam z Polutnikom in Compx-om (jebiga, nisem bral vseh komentarjev, jih je preveč), dodal bi pa še - velika večina folka s preostalih koncev vesoljne Slovenije ima največ za povedati proti NK Mariboru, naslajajo se nad njihovimi porazi, ko jim gre slabo, šimfajo vijoličaste vsepovprek, a vendar je Maribor klub, ki je v samostojni Sloveniji največkrat bil prvak (državni & pokalni), edini okusil slast igranja v Champions League (kjer vseeno ni igral zgolj stranske vloge), že v bivši Jugi edini od slovenskih klubov poleg ljubljanske Olimpije igral neko vidno vlogo (a za razliko od nje ni propadel, čeprav do tega tako daleč le ni bilo, hvala bogu za sanacijo), se pravi da ima tradicijo, organizirane navijače, nek ponos, pa še bi lahko našteval.

In sedaj smo končno dobili stadion, kot si ga Maribor nedvomno zasluži, prvi v celoti pokriti stadion v Sloveniji, ki sprejme več kot 10k ljudi (kar v Ljubljani obljubljajo že celo večnost), za nameček so ga v celoti projektirali in gradili naši ljudje, ne tujci, in tisti, ki šimfate vse to, ste sami ubogi na duhu. In reprezentanca bo vsaj naslednji ciklus kvalifikacij v celoti odigrala tu, pa če vam je to všeč ali ja.
CompX
# 11.05.2008 ob 13:50
Točno tako, saj pa je že dolgo jasno da je glavno nogometno mesto v slo. MARIBOR. Upam sam, da v torek zmagamo kajti evropskih tekem pri nas brez MARIBORA ni.
polutnik
# 11.05.2008 ob 13:29
Maribor je edini klub v Sloveniji, ki nekaj velja in ki ima zgodovino. Je pa tudi EDINI klub, ki lahko napolni štadion, ne glede na včerajšno otvoritev , so mariborske tekme najbolj obiskane. In verjamem da bo v povprečju na nasldenjih tekmah približno 5000 gledalcev.

# 11.05.2008 ob 12:09
Outlawz...kateri klub kaj velja? Poglej št. navijačev po 4 kolih pa bos vidu kolk jih bo...to včeraj je blo otvoritev!
bojan28
# 11.05.2008 ob 12:04
forza gorica
Outlawz
# 11.05.2008 ob 12:02
na vseh igriscih skupaj 1500 gledalcev, v Ljudskem vrtu pa vec kpt 12000...tolko o tem, kateri klub kolko velja v Sloveniji
Real Madrid
# 11.05.2008 ob 11:27
@alen

Nisi šparo za torek?? =)

Nič ne boj .V toter bo spet vse na svojem mestu ;) V torek bomo tak Celje gor dvigni.
lendava1
# 11.05.2008 ob 11:15
alen
# 11.05.2008 ob 10:44
259. Real Madrid (10.05.2008 || 23:19:04)
uuuuuuu pravkar iz tekme iz LV .FANTASTIČNOOOOOOOOOOO .Na JUGU smo rasturali oni na ZAHODNI tribuni pa tiho bli dol bi te pometo.Jas sn za nasledne dni brez GLASA !

aLja_Pärson
# 11.05.2008 ob 10:40
U včeraj je blo prekrasno v ljudskem vrtu"!Viole te prepričajo da moraš navijati!Res svaka čast vsem za stadion!Pa še Mariborčani so supe igrali1!MARIBOR ŠAMPION
gregors
# 11.05.2008 ob 10:25
viol je pa blo ene 2k a?
aleninhoallen92
# 11.05.2008 ob 10:19
Odlična tekma v ljudskem vrtu, o navijanju da ne govorimo!
WHAT DO YOU CARE
# 11.05.2008 ob 07:49
zej pa le glejte, da bo vedno vsaj 4000 ljudi na bilokakšni tekmi, da se vam nebojo močvirniki spet smejali :)
boko008
# 11.05.2008 ob 02:06
MARIBORRRRRRRRRRRRRRRRRRR.........VSEKAN SN KO TELEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
:d:d:d:d::dd:d
MILANČE333
# 11.05.2008 ob 01:55
g007
# 11.05.2008 ob 00:06
Glavno da je Zaho zrihto Pavlinu prestop v porto, kjer je Miran rastural, Katanec je z sbvojimi goli pripeljal Slo na EURO in SP!!Če bi Faušija gorela bi Slovenija gorela!!MB je spet dokazal kaj je to navijanje!!
K.
# 10.05.2008 ob 23:42
253. _Alen_ (10.05.2008 || 22:06:51)
@ K : Ne, Zaho je rekel, da bo Real prišel na prijateljsko tekmo. In bo verjetno tud prišel, sicer Castilla a dobro je.
Glavno da je Pedja dobo dres od Maribora, pa Zaho ogledal SB iz VIPa, kar pa kakšnemu drugemu športnemu direktoru slovenskega kluba ne bo uspelo še 50 let ne.

hehe...zlatoust...se najde tudi kdo ki kupi njega in Kalvarijo, veš
janezek11
# 10.05.2008 ob 23:24
Za posrat so druge ekipe, maribor je pa fičo, mali avto, he, he
janezek11
# 10.05.2008 ob 23:20
rtv se naj mal zamisli, ker ni mel prenosa. Priporočam jim, da ob taki priliki morajo drugič met prenos
Real Madrid
# 10.05.2008 ob 23:19
canadian
# 10.05.2008 ob 23:02
haha, pokam od smeha k berem tole statistiko današnjega kola. na tekmi v iv. gorici je blo okol 100 ljudi, pol pa vidš da na mariborski tekmi piše 12.435 ljudi. za posrat hehe. samo v sloveniji :DDD xD
redhot
# 10.05.2008 ob 22:46
alo, zakaj se brisejo posti? ce napises, da se v nasi ligi ocitno zna igrati dopadljiv nogomet, je to kaksna zalitev?! wtf..

v srcu vedno maribor!
alsale
# 10.05.2008 ob 22:25
se prav je nemogoce da jih je blo 32 k na tekmi s francijo? leta 62 ????

ej, kdaj naj bi se nasi hokejisti zadnjic navdusil v kanadi > danes la jutr ???
Zufer
# 10.05.2008 ob 22:24
Rekorden obisk za Bežigradom je 25.000 iz leta 75 in sicer natančno 9.5., tekma proti Veležu. Olimpija zmagala 2:0.
tedy
# 10.05.2008 ob 22:07
jaz sem iz bežigrada in se spomnem čase ko je bežigrajski štadion pokal po šivih....to je bilo po 20k folk, vsi so itak stali...pa še folk po blokih zraven na strehah gledali pa na drevesih.....nostalgija:P
_Alen_
# 10.05.2008 ob 22:06
alsale
# 10.05.2008 ob 21:58
supo, baje jih je blo leta 62 na prijatelski tekmi yugoslavija francija 2 1 za yugoslavio, cez 30 cukov, baje da 32 cukov,
sam so bla sam stoijisca
vlkisef
# 10.05.2008 ob 21:53
sej to ni bla otvoritev,kaj pizdiš
Capital78
# 10.05.2008 ob 21:51
6. aprila 1964, so na tekmi medrepubliške lige, med Olimpijo in Mariborom, prodali kar 19.994 vstopnic! To je uradno še vedno rekorden obisk kakršnekoli nogometne tekme v Sloveniji.
K.
# 10.05.2008 ob 21:49
Zaho je spet imel polna usta...a ni govoril pred pol leta da pride na otvoritev Real Madrid...
sportomanokin
# 10.05.2008 ob 21:47
finale FA pokala, otvoritev Wembleya, uradno 126.047 gledalcev, neuradno med 240.000-300.000 gledalcev še 60.000 naj bi jih ostalo zunaj pred vrati
K.
# 10.05.2008 ob 21:46
za Bežigradom največ nekaj manj kot 23.000, so bila pa stojišča
Capital78
# 10.05.2008 ob 21:27
Arena Petrol v Celju sprejme 13.600 gledalcev. Ob otvoritvi zadnje zgrajene tribune, je bila vstopnina gratis, zbralo pa se je 800 gledalcev! Vsi si govorili, da je glavna tribuna povsem dovolj, vendar so na pritisk NZS in reprezentančne potrebe zgradili celega. Sicer pa toliko ljudi-katolikov kot jih je bilo v Celju danes, ne bo nikoli več.
Supo
# 10.05.2008 ob 21:26
238. sportomanokin (10.05.2008 || 21:08:02)
kolko je imel/še ima kapaciteto bežigrajski stadion. kolko je tam rekord gledalcev na nogometni tekmi.

Na Bežigrajskem stadionu se je na tekmi Jugoslovanske lige Olimpija - Partizan zbralo tudi po 20.000 ljudi kar je za današnje razmere v Slo. nogometu le še pravljica.

10
8. junij 2008 ob 20:23 Nogometaši Drave so kljub porazu na povratni tekmi kvalifikacij obstali v PrviLigi TS. Zmaga Bonifike z 1:0 je bila pirova.