Nemanja Matić je potrdil novo zanesljivo zmago modrih. Foto: Reuters
Diego Costa
Diego Costa je sredi prvega polčasa načel mrežo Middlesbrougha. Foto: Reuters
Middlesbrough
Middlesbrough je med letoma 2009 in 2016 igral v drugi angleški ligi. Po letu med elito se znova seli v Championship. Foto: Reuters

Izbranci Antonia Conteja so bili za razred boljši (streli 21:2, v okvir vrat 7:1, koti 8:1), Middlesbrough pa nima več možnosti za obstanek in bo v naslednji sezoni znova igral v Championshipu.

Že v 2. minuti je Marcos Alonso stresel prečko in napovedal popoln napad modrih. Cesc Fabregas je nato v 18. minuti z roba kazenskega prostora meril mimo vrat. Gostje so zdržali do 23. minute, ko je Fabregas poslal predložek pred vrata, Fabio je skušal izbiti žogo, a mu ni uspelo. Diego Costa se je znašel sam pred vrati, žogo pa je poslal med nogama Brada Guzana v mrežo.

Vratar Middlesbrougha je slabo posredoval v 34. minuti, ko je Cesar Azpilicueta na levi strani kazenskega prostora zaposlil Alonsa. Španec je iz težkega položaja usmeril žogo proti vratom, Guzanu pa je ušla med nogama v mrežo.

Stoječe ovacije ob vstopu Terryja
Na začetku drugega polčasa je Pedro zadel prečko. Končni izid je postavil Nemanja Matić po podaji Fabregasa v 65. minuti. Šest minut pred koncem je na Stamford Bridgeu završalo, vstopil je legendarni branilec John Terry, ki bo po koncu letošnje sezone zapustil Chelsea, kjer je pustil neizbrisen pečat.
"Prikazali smo odlično predstavo. Zelo pomembno je, da smo unovčili spodrsljaj Tottenhama. Čaka nas še zadnji korak proti naslovu. Po torkovem počitku bomo vse moči usmerili na tekmo proti West Bromwichu v petek," je bil zadovoljen Conte, ki lahko osvoji dvojno krono v prvi sezoni na klopi modrih. 27. maja se bo Chelsea v finalu Pokala FA na Wembleyju srečal z Arsenalom.

Že četrti izpad za Middlesbrough
Middlesbrough je že četrtič izpadel iz Premier lige. Pred tem se mu ni uspelo obdržati med angleško elito v letih 1993, 1997 in 2009. V naslednji sezoni bosta v Premier ligi igrala Newcastle in Brighton.
"Popolnoma smo na tleh. To je res veliko razočaranje. V garderobi je bila popolna tišina. Na tekmah proti neposrednim tekmecem nismo bili dovolj učinkoviti. Res škoda, saj bi si naši sijajni navijači zaslužili še eno sezono v Premier ligi," je bil potrt trener Steve Agnew.