Glavni domžalski adut Damir Pekič je poskrbel za nove tri točke
Glavni domžalski adut Damir Pekič je poskrbel za nove tri točke "ravbarjev" s 101. in 102. prvoligaškim golom. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Miha Korošec (Nafta) - Mitja Lotrič (Mura 05)
17-letni Mitja Lotrič, ki je že nekaj časa na radarju oglednikov velikih klubov iz tujine, je na začetku 2. polčasa skoraj zrežiral izenačenje v Domžalah. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Davor Bubanja in Milan Osterc
Zimzeleni Milan Osterc, ki ga je Pekič po številu prvoligaških golov tokrat ujel, ni našel poti do mreže Rudarja, zato pa je zadela njegova menjava Ivan Brečević. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Vicente
22-letni Brazilec William Franklin Vicente je v Lendavi dosegel drugi gol v slovenski ligi. Foto: MMC RTV SLO/Matej Rijavec
Boštjan Zelko (Nafta) in Erik Janža (Mura 05)
Boštjan Zelko kljub dvema goloma ni mogel preprečiti poraza še drugega prekmurskega kluba. Foto: MMC RTV SLO/Rene Gomolj

bračun med Domžalami in Muro z dvema goloma odločil Damir Pekič, Koper pa je v gosteh prekinil Rudarjev niz 12 tekem brez poraza.

V soboto so na sporedu tri tekme, v nedeljo pa dve, z osrednjim obračunom 16. kroga Prve lige si med vodilnim Mariborom in drugouvrščeno Olimpijo. "Večni derbi" se bo v nedeljo začel ob 18.00, neposredni prenos iz Ljudskega vrta pa si lahko ogledate na TVS 2 in MMC-jevem portalu.

"Dvojček" Pekiča: "glavca" in evrogol
Domžale so proti Muri hitro prevzele pobudo in že od prvih minut nevarno ogrožale vrata Aleša Luka, nato pa je Damir Pekič v končnici 1. polčasa v samo treh minutah dvakrat zadel. Najprej je v 39. minuti z glavo kronal lepo akcijo in izredno natančno podajo Luka Elsnerja, ta pa je v 42. minuti s prostega udarca podal na rob kazenskega prostara, kjer je Pekič z izjemnim polvolejem drugič matiral Luka. V zadnji minuti prvega dela je bil Pekič blizu tretjega gola, a mu je "hat-trick" preprečila vratnica.

Prvenec Lotriča in vratnica Boharja
Drugi polčas se je začel po okusu Prekmurcev, hitri protinapad je z roba kazenskega prostora zaključil Mitja Lotrič, ki je ukanil Nejca Vidmarja s strelom v spodnji levi kot. Komaj 17-letni napadalec in veliki up slovenskega nogometa je tako na deveti prvoligaški tekmi dosegel svoj težko pričakovani prvi gol. Sledila je ofenziva Mure, ki si je v enem napadu priigrala štiri nevarne priložnosti, po uvodnem strelu Lotriča je Damjan Bohar ob skoraj povsem praznih vratih zadel le vratnico.

Izključitev Kramarja prepreka do točke
V trenutku, ko je izenačenje viselo v zraku, pa je gostujoči branilec Denis Kramar v obraz udaril Amerja Krcića in zato prejel neposredni rdeči karton. "Žrtev" izključitve je bil razpoloženi Bohar, ki je mesto na igrišču prepustil branilcu Ninu Kouterju. V zadnje pol ure igre se Murašem ni poznala številčna podrejenost in so bili nevarnejši tekmec, a kaj, ko niso znali izkoristiti vrste priložnosti. Dve največji sta se po podajah Lotriča ponudili Mateju Eteroviću, ki pa je bil obakrat nenatančen.

Brečević menjava v polno
Velenje je gostil srečanje Rudarja in Kopra, v katerem je bilo treba kljub priložnostim na obeh straneh počakati na prvi gol vse do 81. minuti. Štiri minute predtem je v igro namesto Milana Osterca vstopil Ivan Brečević, kar se je izkazalo za zadetek v polno. 24-letni napadalec je bil prvi pri globinski podaji Davorja Bubanje, nato pa hitro in visoko ustrelil proti bližnji vratnici, od katere se je žoga odbila v desno malo mrežico. Za Brečevića, nekdanjega Goričana, je bil to prvi gol sezone in prvi v dresu Kopra.

Pri gostih se je nekajkrat izkazal vratar Ermin Hasić, ki je zanesljivo ukrotil tudi najlepšo priložnost "knapov" za izenačenje, ki jo je imel Nikola Tolimir. Rudar je prvič izgubil po seriji 12 tekem brez poraza (9 prvenstvenih in 3 pokalne), medtem ko je Koper drugič zapored zmagal in se točkovno izenačil s sedmimi Celjani.

Prša nemočen, Zelko prepozen
Goričani so v Lendavi so slabih 10 minut pred koncem prišli že do vodstva s 3:0, a je nato Boštjan Zelko v zadnjih minutah z dvema goloma poskrbel za napeto končnico. Gostje so dvakrat izkoristili neodločnost Naftinega vratarja Darka Prše, prvič že v 8. minuti Brazilec Vicente, nato pa v 12. minuti nadaljevanja še njegov partner v napadu Vito Plut. Po seriji priložnosti na obeh straneh je na 3:0 povišal Goran Galešić, ki je po globinski podaji dobil dvoboj ena na ena s Pršo.

Ko je zgledalo, da je vsega konec, pa je dvakrat udaril Zelko. Najprej že minuto po Galešićevem golu, ko je z diagonalnim strelom lepo premagal Vasjo Simčiča. 27-letni napadalec je bil natančen še v 90. minuti, kateri so sledile tri napete minute sodnikovega podaljška.