Dalibor Volaš (levo) je načel mrežo Olimpije. Foto: Marko Vanovšek
Aleš Mejač
Gledalci v Ljudskem vrtu so še drugič v tej sezoni spremljali zanimiv derbi. Konec oktobra se je tekma končala z izidom 2:2. Foto: Marko Vanovšek
Anej Lovrečič in Agim Ibraimi
Anej Lovrečič je v 63. minuti znižal na 3:1. Foto: Marko Vanovšek
Zoran Lesjak, Aleksander Rajčević in Sreten Sretenović
Boj za vsako ped igrišča. Foto: Aleš Fevžer
Luka Koper
Za Luko Koprom je niz 12 tekem, na katerih je neporažen. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Mariborčani dobili 115. derbi z Olimpijo
Fajić s 15. golom sezone odločil tekmo
Remi Nafte in Hita Gorice
Zadetki iz Velenja in Kranja

Pred 10.000 gledalci v deževnem Mariboru sta ekipi v 34. krogu Prve lige si prikazali dobro in zanimivo predstavo. V 32. minuti je prvi zadel Dalibor Volaš. Z desne strani je podal Aleš Mejač, v kazenskem prostoru je gostujoče branilce z rahlim dotikom nekoliko zmedel Etien Velikonja, žoga pa je prišla do Volaša, ki je z nekaj metrov zatresel mrežo. Gostje so menili, da je bil mariborski napadalec v prepovedanem položaju, vendar je televizijski posnetek dal prav sodniku, ki "ofsajda" ni piskal.
Drugi strelec je bil v 43. minuti Velikonja, ki je za hrbet Elvisa Džafića preusmeril žogo po podaji Agima Ibraimija, prav tako z desne strani. V 58. minuti je Velikonja zadel še enkrat. Po dolgi podaji Aleksandra Rajčevića ga je s peto imenitno našel Volaš, Šempetrčan pa je bil hitrejši od Milana Anđelkovića in po tleh znova zatresel mrežo. Mariborčani so si za najlepšo akcijo na tekmi res zaslužili aplavz zvestih navijačev.
Lovrečič in Bešić ublažila poraz
Zaostanek Olimpije, ki se v Maribor ni prišla le branit, je v 63. minuti znižal Anej Lovrečič z lepim diagonalnim strelom z leve strani kazenskega prostora v zgornji levi kot vrat Marka Pridigarja. Ta se je predtem izkazal po strelu Dareta Vršiča, štiri minute po zadetku Lovrečiča pa še po poskusu Bobana Jovića.
V zadnji minuti je drugi gol za goste iz bližine dosegel rezervist Adnan Bešić. Olimpija je imela sicer v prvem polčasu že pred prvim golom Maribora lepo priložnost, da pride v vodstvo. V 19. minuti je namreč najboljši strelec lige Vršič iz bližine streljal z glavo, Pridigar je žogo odbil do Filipa Valenčiča, ki pa jo je poslal mimo vrat.

PREOSTALE TEKME
Triglav je popoldne na razburljivi tekmi v Kranju s 4:3 premagal Celje, Luka Koper pa je z 0:1 slavila v Velenju. Mura je obdržala korak s Koprčani z zmago z 1:2 v Domžalah, Nafta in Hit Gorica pa sta se razšli z remijem 1:1.
Dragocene tri točke za Triglav
Junak v Kranju je bil rezervist Blaž Šujica, ki je srečanje odločil pet minut pred koncem. Tudi uvodne minute so pripadle nogometašem Triglava, v 6. minuti je z glavo zadel Edvin Zolić. V 15. minuti je Matej Centrih v kazenskem prostoru zrušil Alena Krcića, enajstmetrovko pa je uspešno realiziral Dejan Burgar in izid je bil 2:0.
Do konca prvega polčasa je bilo še nekaj priložnosti na obeh straneh, vendar se mreži nista zatresli. So pa Celjani znižali takoj na začetku drugega dela. Iz neposredne bližine je zadel Roman Bezjak. V 63. minuti so triglavani prišli do novega povišanja vodstva, strelec je bil Enis Đurković iz obrata. V 69. minuti je za 3:2 zadel Saša Kovjenić, na 3:3 pa je v 80. minuti po protinapadu z lobom izenačil Bezjak.
Pučko edini strelec v Velenju
Koprčani so dosegli novo pomembno zmago v boju za 3. mesto. V težkih vremenskih razmerah in na razmočenem igrišču so bili v prvem polčasu boljši Velenjčani, v drugi polovici tekme pa so malce bolj aktivno vendarle zaigrali tudi "kanarčki". V 54. minuti so imeli po prekršku nad Bojanom Đukićem na voljo 11-metrovko, vendar je Gregor Fink ubranil strel Ivice Guberca. "Napako" je v 70. minuti popravil Matej Pučko, ki je izkoristil napako Dejana Purišića in z 12 metrov zatresel domačo mrežo. "Knapi" so bili še najbližje izenačujočemu zadetku v 76. minuti, ko je Ermin Hasić bravurozno ustavil strel z glavo Denisa Klinarja.
Mura unovčila dva igralca več
V Domžalah so tekmo bolje začeli gostitelji, a so v 18. minuti prvi resno zapretili Sobočani. Timotej Dodlek je streljal od daleč in zadel vratnico, žoga pa se je odbila v noge Mateja Eterovića, ki pa je meril naravnost v naročje domačega vratarja Izidorja Balažiča. Domžalčani so v 35. minuti povedli po hitrem protinapadu, strelec je bil Igor Radovanović. Nekaj minut pozneje je veselje Eteroviću preprečila vratnica. Muraši so do zmage prišli v zadnjih 20 minutah, ko so imeli na zelenici dva igralca več. V 38. oziroma 71. minuti sta namreč drugi rumeni karton prejela Nejc Skubic in Liridon Osmanaj. Gostom je uspelo izenačiti v 72. minuti, ko je z glavo zadel Eterović, v sodnikovem podaljšku pa je končni izid v drugem poskusu postavil Nusmir Fajić.
Po gol na vsaki strani
V Lendavi so Novogoričani v prvem polčasu nadzorovali tekmo, a so po prvi resnejši akciji v 33. minuti povedli domači. Boštjan Zelko je zadel z glavo s šestih metrov. V nadaljevanju so bili gledalci priča raztrgani igri, saj je igralce oviral močan veter. Boljšo igro belo-modrih je v 69. minuti kronal Aris Zarifović po predložku Gorana Galešića in izenačil za končnih 1:1.
34. krog

MARIBOR - OLIMPIJA 3:2 (2:0)
10.000; Volaš 32., Velikonja 43., 58.; Lovrečič 63., Bešić 90.
Maribor: Pridigar, Filipović , Mejač , Ibraimi, Velikonja ( 81./Tavares), Volaš ( 70./Berić), Cvijanović, Rajčević, Viler, Lesjak, Arghus.

Olimpija: Džafić, Jović , Salkić, Valenčič ( 72./Bešić), Anđelković, Ivelja , Omladič, Vršič , Radujko, Lovrečič, Sretenović.
Sodnik:
Dragoslav Perić (Kranj)

TRIGLAV - CELJE 4:3 (2:0)
300; Zolić 6., Burgar 15./11-m, Đurković 63., Šujica 85.; Bezjak 47., 80., Kovjenić 69.
Triglav: Curanović, Šturm , Zolić, Stjepanović, Ovčina ( 77./Šujica), Burgar, Krcić, Dolžan , Diallo, Jelar ( 89./Ousman), Đurković .
Celje: Kotnik, Kovjenić ( 90./Janžič), Romih ( 75./Kos), Bezjak , Bakarić, Škafar ( 61./Verbič), Kapić, Ristovski, Centrih , Močić, Medved .
Sodnik: Boris Tošeski (Medvode)

RUDAR - LUKA KOPER 0:1 (0:0)
300; Pučko 70.
Fink (Rudar) je v 54. minuti ubranil 11-m Gubercu.
Rudar: Fink, Rošer , Majcen, Črnčič , Purišić , Podlogar ( 81./Tolimir), Žinko, Klinar, Dedić, Berko ( 18./Stojnić), Bizjak ( 84./Jeseničnik).
Luka Koper: Hasić, Blažič , Guberac, Brečević, Posavec ( 76./Handanagić), Popović, Aganović ( 89./Štulac), Bagarić, Đukić, Palčič , Pučko ( 83./Smrtnik).
Sodnik: Mitja Žganec (Ljubljana)

DOMŽALE - MURA 05 1:2 (1:0)
350; Radovanović 35.; Eterović 72., Fajić 91.
RK: Skubic 38., Osmanaj 71./oba Domžal
Domžale: Balažič, Dobrovoljc, Topić, Radovanović ( 63./Grbić), Kovjenić, Skubic , Ihbeisheh , Rems, Korun , Gerić ( 83./Papež), Osmanaj .
Mura 05:
Draković, Cipot, Sreš ( 41./Fajić), Bohar, Kramar, Janža, Kouter, Jelić ( 98./ Gruškovnjak), Eterović, Dodlek, Maruško.

Sodnik: Peter Šart (Prevalje)

NAFTA - HIT GORICA 1:1 (1:0)
300; Zelko 33.; Zarifović 69.
RK: A. Jogan 81./Hit Gorica
Nafta: Prša, Atanasov, Jerebic, Zelko , Tomažič Šeruga, Da Silva, Kajtazi ( 90./Hozjan), Korošec, Vranešević ( 79./Pavel ), Osaj , Vori .
Hit Gorica: Brljak, Zarifović ( 70./M. Mevlja), Kovačević , Galešić, Plut, Arčon ( 80./Martinović), Širok , Ndiaye , A. Jogan , Vicente ( 34./K. Jogan), Gregorič.

Sodnik: Emir Huselja (Velenje)

MARIBOR 34 25 6 3 85:33 81 OLIMPIJA 34 17 8 9 56:37 59 LUKA KOPER 34 16 9 9 47:33 57 MURA 05 34 17 5 12 48:43 56 HIT GORICA 34 13 11 10 45:34 50 RUDAR 34 10 10 14 49:48 40 CELJE 34 9 10 15 43:51 37 DOMŽALE 34 10 7 17 37:51 37 TRIGLAV 34 7 6 21 19:67 27 NAFTA 34 5 10 19 32:64 25