Dalibor Volaš je dal 16. prvenstveni gol. Foto: MMC RTV SLO/Andrej Cundrič
Aleš Mertelj
Kapetan Aleš Mertelj je dosegel prvi gol na tekmi. Foto: MMC RTV SLO/Matej Rijavec
Mura
Nogometaši Mure so najprijetnejše presenečenje sezone. Foto: MMC RTV SLO/Rene Gomolj
Rudar
Nogometaši Rudarja so v Celju kljub izključitvi Bobana Savića izvlekli remi. Foto: MMC RTV SLO/Andrej Cundrič
V Novi Gorici brez golov
Vijoličasti slavili v Murski Soboti

Pred 3.700 gledalci v Fazaneriji se je mreža prvič zatresla v 18. minuti, ko je Dalibor Volaš na levi strani kazenskega prostora podal do Mitje Vilerja, ki je s povratno podajo v sredino našel vtekajočega Aleša Mertlja, ta pa je nato s strelom za desno vratnico matiral Filipa Drakovića.

Bohar izenačil z enajstmetrovke
A veselje gostov je bilo kratkotrajno, saj je v 24. minuti sledilo izenačenje. Po prerivanju Vidovića in Nusmirja Fajića je sodnik Emir Huselja pokazal na belo točko, ki jo je s strelom pod prečko izkoristil Damjan Bohar.

Rdeči karton Vidoviću
Že v drugi minuti nadaljevanja je Jovan Vidović zaradi prekrška nad Draganom Jelićem prejel še drugi rumeni karton, tako da mu je Huselja upravičeno pokazal predčasno pot v slačilnico.

Rezervist Arghus najvišji v skoku
Kljub igralcu manj se je Maribor znova veselil vodstva. V 57. minuti je branilec Arghus po podaji Gorana Cvijanovića s kota najvišje skočil in z glavo matiral Drakovića. Arghus je malo pred tem zamenjal Etiena Velikonjo.

Volaš zapečatil domačo usodo
Muraši so dokaj jalovo napadali, medtem ko so gostje prežali na protinapade. In v enem izmed njih povišali vodstvo. Agim Ibraimi je z diagonalno podajo znotraj kazenskega prostora našel Daliborja Volaša, ki je nato z leve strani poslal žogo pod prečko. Na drugi strani se je izjemna priložnost ponudila Jeliću, a je streljal prek vrat. Podobno je veliko priložnost zapravil Nusmir Fajić, tako da je ostalo pri +2 za goste.

Bezjak izsilil enajstmetrovko in jo še izkoristil
Celje
in Rudar sta se razšla z remijem (1:1). V 17. minuti je Marko Krajcer za domače stresel vratnico, že v naslednjem napadu pa je na drugi strani za goste zadel Luka Majcen, ki je preigral Amela Mujčinovića in zatresel prazno mrežo. Izid tekme je bil postavljen v 38. minuti, ko je najprej Boban Savić v kazenskem prostoru podrl Romana Bezjaka, za kar je prejel rdeči karton, nato pa je strel z bele točke uspešno izvedel Bezjak sam.

Vidmar ubranil enajstmetrovko Plutu
V Novi Gorici se na tekmi med Hitom Gorico in Domžalami mreži nista zatresli (0:0). Najlepšo priložnost za zadetek so imeli domači, a je Nejc Vidmar v 43. minuti ubranil enajstmetrovko Vitu Plutu. Prekršek za najstrožjo kazen je napravil Rok Hanžič, ki je podrl Welleja Ndiyaeja.