Robert Berić in Agim Ibraimi
Robert Berić in Agim Ibraimi sta poskrbela za prvi zadetek vijoličastih. Foto: BoBo
Davor Bubanja
Davor Bubanja je v drugem delu bil najbolj nevaren pri gostiteljih, a ostal brez zadetka. Najbližje je bil v 68. minuti. Foto: MMC RTV SLO
Mariborčani še naprej suvereno na vrhu
Mariborčani doma porazili Koper
V 20. krogu Prve lige zmagi Maribora in Olimpije

Uspeh zmajev v Velenju pač ni presenečenje, glede na to, da Rudar v Prvi ligi proti Olimpiji doma še nima zmage, pred tokratnim obračunom so imeli ob dveh neodločenih izidih kar pet porazov. Tekmo je z že svojim sedmim zadetkom v sezoni odločil komaj 18-letni Andraž Šporar. V 47. minuti je s približno 25 metrov poskrbel za novo mojstrovino. Domači vratar Matjaž Rozman se je sicer dotaknil žoge, a je bil strel preveč silovit.

Olimpija je v 68. minuti zaradi rdečega kartona ostala brez Matica Finka, a kljub temu uspešno ubranila izid. Zmaji so že v prvem polčasu prek Nikole Nikezića zatresli prečko, ob tem pa še vsaj dvakrat nevarno zapretili.

Šov Ibraimija v Ljudskem vrtu
Maribor je pred svojimi gledalci rutinsko odpravil Koprčane (3:0). Trener Darko Milanič je po evropskem porazu proti Panathinaikosu nekoliko premešal začetno enajsterico, prvi pa je v deveti minuti udaril eden glavnih mariborskih zvezdnikov Agim Ibraimi. Dejan Mezga je poslal predložek, žogo je podaljšal Nikola Komazec, Ibraimi pa je mirno zaključil. Tekmo je dokončno v 64. minuti odločil Komazec. Tokrat je Ibraimi po levi strani prodrl v kazenski prostor, Komazec je z glavo zadel le vratnico, iz drugega poskusa pa žogo s petih metrov z nogo le poslal v mrežo. Ibraimiju je evrogol uspel v 93. minuti, ko je s približno 20 metrov lobal gostujočega vratarja Nenezića.

Slovo pred zimo s točko
V prvi nedeljski tekmi so se nogometaši Triglava in Aluminija razšli brez golov. V Športnem centru v Kranju so gostitelji zlasti v drugem polčasu pritisnili proti vratom Aluminija, a je prevečkrat zmanjkala tista zadnja podaja. To je bila zadnja domača tekma Triglava v jesenskem delu. Po ne pretirano zanimivem prvem polčasu je v drugem prvi zagrozil Anže Jelar, ko je sprožil od daleč, žoga je pred Tomažem Murkom odskočila, vendar je Aluminijev vratar nato le dobro posredoval.

Po strelu Bubanje vsi videli žogo v mreži, a ...
Naslednji od domačih igralcev, ki je sprožil v okvir, je bil Davor Bubanja v 60. minuti, toda tudi njegov strel je Murko brez posebnih težav ukrotil. Izid pa se ni spremenil niti po zaporednih poskusih Mateja Poplatnika v 62. in 64. minuti. Bubanja je nevarno sprožil še v 68. minuti, ko so vsi na stadionu že videli vodilni zadetek, pa je žoga za nekaj centimetrov zletela mimo želenega cilja.

Že v soboto sta slavila Gorica doma proti Muri in Celje v gosteh pri Domžalah.