Marcos Tavares je igral 378. tekmo za Maribor, s čimer je zdaj sam rekorder pred Tomislavom Prosenom, ki je odigral tekmo manj. Foto: www.alesfevzer.com
Dare Vršič
Robert Pevnik in Darko Milanič
Krka v 93. minuti do remija v Domžalah
Maribor iz Celja brez gola in s točko
Viole ob poostreni varnosti z baklami na treningu

Mariborčani so po stresnem tednu, ko je v Ljudskem vrtu odmeval incident navijačev po nedeljskem remiju proti Kopru, doživeli nov spodrsljaj v boju za naslov. Celjani so pod vodstvom novega trenerja Roberta Pevnika še naprej brez poraza. V prvenstvu so dvakrat zmagali (Koper 3:0, Gorica 1:2) in zdaj drugič remizirali (Krka 1:1), v polfinalu pokala pa so z dvema zmagama z 1:0 izločili Domžale.

Vijoličasti še vedno niso mogli računati na poškodovanega Gregorja Bajdeta, nekdanjega člana Celja. V zadnjem trenutku je odpadel tudi osrednji branilec Rodrigo Defendi (adduktor). V obrambi je tako igral Željko Filipović in ob koncu zaradi igranja z roko in prekrška prejel dva rumena kartona, zato bo manjkal na derbiju proti Olimpiji prihodnjo soboto. Pri Celju ni bilo Tilna Klemenčiča, tik pred začetkom tekme pa je Marko Krajcer v obrambi zamenjal poškodovanega Tadeja Vidmajerja.
Prečka Kousa, priložnosti Vršiča, "Tave" in "Nove"
Pred 4.100 gledalci je bil najbližje zadetku v 8. minuti Celjan Žiga Kous, ki je ob poskusu od daleč z desne strani zadel prečko, potem ko so gostitelji odlično začeli tekmo. Za Maribor je v prvem polčasu v 22. minuti najbolj zapretil Dare Vršič z roba kazenskega prostora, a je streljal naravnost v Matica Kotnika.
V drugem delu sta imela priložnosti Marcos Tavares in Milivoje Novaković, a se izid ni spremenil. Tavares je v 90. minuti silovito sprožil od daleč z desne strani, toda žoga je zletela malo čez prečko. Predtem je v 83. minuti kapetan vijoličastih podal z leve strani, v kazenskem prostoru pa Novaković ni najbolje streljal z volejem - mimo leve Kotnikove vratnice. Maribor je zdaj s tekmo več poravnan z Olimpijo pri 62 točkah.
Sredi oktobra so Mariborčani na Areni Petrol zmagali z 1:3 (Đurković 70.; Ibraimi 50., Tavares 53./11-m, Sallalich 71.).
Tudi Green Dragonsi na treningu
Nogometaše Maribora so v petek na treningu znova obiskali navijači, to pa se je zgodilo tudi na treningu Olimpije, kamor je prišlo nekaj glavnih članov navijaške skupine Green Dragons. Med drugim so igralcem povedali, da jih morajo tudi ob morebitnem porazu v nedeljo v Kopru priti po tekmi pozdravit vsi, ne le štirje, kot se je zgodilo prejšnjo soboto ob neuspehu proti Krškemu (0:1).
Na Bonifiki bosta zaradi kartonov manjkala Miha Zajc in Hrvoje Čale, pri gostiteljih pa zaradi istega razloga Dalibor Radujko. Po bolezni naj bi se Rok Kronaveter le vrnil na igrišče, je pa vprašljiv nastop Nika Kapuna.
Po nizu zapravljenih priložnosti Ejup le v polno
V Domžalah so Novomeščani osvojili pomembno točko v boju za obstanek, saj so zaostanek za Koprom znižali le na točko. V drugem polčasu so zapravili niz šestih zrelih priložnosti (v 58. minuti je Nana Welbeck zadel vratnico), v zadnji minuti sodnikovega podaljška pa izenačili po predložku Josipa Fučka, ko je odbito žogo z roba kazenskega prostora v mrežo pospravil Leo Ejup.

Po zaspanem in neatraktivnem prvem polčasu se je igra v nadaljevanju razživela. Krka je bila najprej kaznovana za neučinkovitost, saj je v 77. minuti gostitelje v vodstvo prav tako po odbiti žogi popeljal Antonio Mance. Nato je v 84. minuti ostala brez Maria Brkljače, ki je po rumenem kartonu zaradi ugovarjanja prejel še neposredni rdeči karton, a se na koncu le veselila remija.