Zadetek s tekme Aluminij – Krško

Mož odločitve je bil Erik Gliha, ki je edini zadetek v Športnem parku v Kidričevem dosegel v 17. minuti. Gliha je z leve strani podal v kazenski prostor proti Roku Kidriču. Krška obramba je bila premalo zbrana, Tomaž Zakrajšek se je ob poskusu izbijanja dotaknil žoge, ta se je odbila od tal in končala za hrbtom Marka Zalokarja.

Krčani so v nadaljevanju neuspešno napadali za izenačenje. V 71. minuti so žogo vendarle spravili za hrbet Luke Janžekoviča, a je bil Nenad Srečković v prepovedanem položaju. Domačim je nato do konca uspelo odbiti vse napade.

Domžalčani z deveterico do točke v Celju
V drugi tekmi dneva so se Celjani in Domžalčani razšli brez golov (0:0). Domžalčani so tekmo končali z devetimi igralci, saj sta bila zaradi dveh rumenih kartonov izključena Adam Gnezda Čerin (72.) in Gaber Dobrovoljc (80.). Domžalčanov zaradi kazni ni smel voditi trener Simon Rožman, na dan tekme pa so ostali še brez kapetana Zenija Husmanija, ki je prestopil v Turčijo v Girensunspor.

Maribor v Kranju, Olimpija gosti Rudar
Vodilni Maribor bo v nedeljo gostoval pri Triglavu, medtem ko se bosta v neposrednem prenosu na TV Slovenija 2 in na MMC-ju pomerila Olimpija in Rudar. Preostala tekma 7. kroga je še Gorica – Mura.