Zadetki s tekme Gorica - Rudar
Maribor z remijem v Kidričevem izgubil vodstvo
Koper na gostovanju ugnal Radomlje

Olimpija je v soboto na derbiju ljubljanske kotline premagala Domžale z 1:0. V nedeljo sta bili še dve tekmi. Luka Koper je v gosteh z 1:3 premagala Kalcer Radomlje, Rudar pa je z istim izidom slavil v Novi Gorici.
Vijoličasti so imeli terensko prevlado, a prišli le do točke, kar pomeni, da zaostajajo točko za Ljubljančani. Kljub temu so nadaljevali niz neporaženosti, ki traja od konca avgusta oziroma prav od poraza proti Aluminiju.

V prvem polčasu so imeli Mariborčani žogo precej več v posesti, toda sprožili le nekaj bolj ali manj nenevarnih strelov, tako kot na drugi strani tudi Aluminij, ki je bil konkretnejši v zadnjih 15 minutah prvega dela. Edini je resneje zagrozil Dino Hotić, ko je meril le malo mimo s strelom malce zunaj kazenskega prostora.

Jasmin Handanović je moral še najbolj posredovati v 25. minuti, ko je Matic Vrbanec podal v kazenski prostor, proti žogi je stekel Blaž Kramer, a jo v padcu zgrešil, Handanović pa je bil dovolj pozoren in jo ukrotil.

V drugem polčasu so prvi zagrozili gostje, ko je Sintayehu Sallalich iz bližine z volejem zadel le zunanji del mreže. Handanović je bil na pravem mestu po poskusih Milana Kocića in Žige Škofleka. V 68. minuti so imeli gosti indirekten prosti strel v kazenskem prostoru Aluminija, poskus Marcosa Tavaresa pa je končal v domačem živem zidu.

Malce zatem je Sallalich s strelom z leve strani Luko Janžekoviča prisilil k novi obrambi, tako kot tudi v 81. minuti z močnim strelom z roba kazenskega prostora. Na drugi strani pa je Alexander Srdić z 20 metrov sprožil močno, a malce premalo natančno.
Glavina že devetič v polno
Velenjčani so se z zadnjih treh gostovanj v Novi Gorici vedno vračali poraženi, tokrat pa so bili predvsem v drugem polčasu konkretnejši tekmec in zasluženo prišli do pete zmage v sezoni. Prvi polčas je minil v rahli prevladi domačih, ki so večkrat poskušali s streli proti vratom, toda praktično niti z enim poskusom niso ogrozili mreže Borivoja Ristića. Na drugi strani tudi Grega Sorčan ni imel dela.

Zato pa je Rudar povedel že v uvodu drugega polčasa. Po akciji Mateja Eterovića je žoga prišla v kazenski prostor do Mitje Lotriča, ki je streljal in zadel Tineta Kavčiča, od njega pa se je žoga odbila v mrežo. Že sedem minut pozneje so knapi vodili z 0:2, potem ko je Dominik Glavina ob slabem posredovanju Sorčana zadel z roba kazenskega prostora, že devetič v sezoni. Trener Gorice Miran Srebrnič je takoj zatem opravil dvojno menjavo, vstopil je tudi Miran Burgić, ki je v 60. minuti stresel vratnico. V 80. minuti je z 11-metrovke znižal izid, toda Rudarjev adut s klopi John Mary je v 85. minuti povišal na 1:3 in dokončno odločil zmagovalca.

Koprčani zmagali prvič po 8. krogu
Koper je v Domžalah proti Radomljam povedel v 29. minuti. Z glavo je zadel Courage Pekuson po lepi podaji Danijela Pranjića. V 48. minuti je Luka Gajić zapravil izjemno priložnost za izenačenje, saj je v kazenskem prostoru imel tako prostor kot čas, za nameček pa na golovi črti ni bilo vratarja Marijana Antolovića, ki je naredil napako. A namesto v prazno mrežo je žogo poslal mimo vrat. Malce zatem je prav tako osamljen v kazenskem prostoru ostal Domen Jugovar, a slabo zadel žogo, tako da koprski vratar ni imel veliko dela.

Vmes je nevaren strel Pekusona obranil Aljaž Ivačič, ki pa je bil znova nemočen v 56. minuti, ko je po novi podaji Pranjića vodstvo Kopra podvojil Jan Andrejašič. V 72. minuti je Luka Cerar na drugi strani zatresel prečko, v 75. minuti pa so domači le znižali zaostanek, ko je po podaji Filipa Jankovića v globino zadel rezervist Marko Nunić. Toda Koprčani so znova pobegnili že štiri minute zatem, ko je 11-metrovko, ki jo je "priigral" Pekuson, zanesljivo izvedel Senijad Ibričić.