Zasluženo slavje Celjanov v Ljudskem vrtu. Skrajno levo strelec zmagovitega gola Milan Spremo. Foto: BoBo
Tilen Klemenčič in Gregor Bajde
Celjani so bili za pogumno igro nagrajeni z zmago. Eden izmed ostrih dvobojev v Ljudskem vrtu. Na fotografiji Tilen Klemenčič in Gregor Bajde. Foto: BoBo
Matija Škarabot
Luka Volarić
Goričani z igralcem manj do točke
Spremo v sodnikovem dodatku šokiral vijoličaste

Za presenetljiv razplet pred približno 6.000 gledalci v Ljudskem vrtu je poskrbel rezervist Milan Spremo, ki je v 92. minuti v protinapadu matiral Jasmina Handanovića. Uspeh gostov je še toliko večji, saj so od 58. minute igrali brez izključenega Marka Pajača.

Veliko skrbi za trenerja Jurčića pred derbijem
Mariborčani so pustili slab vtis. Imeli so sicer terensko premoč (posest žoge 66:34), a so bili gostje nevarnejši, o čemer priča tudi razmerje strelov v okvir vrat - 7:2. Trenerja slovenskih prvakov Krunoslava Jurčića tako do naslednje sobote (5. marec), ko v Ljudski vrt prihaja Olimpija, čaka še precej dela.

Pogumna in brezkompromisna igra Celja
Celjani so se v Ljudskem vrtu odlično zoperstavili vijoličastim, ki so imeli v prvem polčasu sicer terensko premoč, a nevarnejši so bili gostje. Mariborski obrambi sta najbolj pretila Marko Pajač in Matej Podlogar, ki je v 44. minuti z okoli 22 metrov meril pod prečko, a je veselje gostov s parado preprečil Jasmin Handanović.

Pajač v 58. minuti videl rdeče
Tudi v drugem polčasu je bila slika na igrišču podobna. V 56. minuti je Danijel Miškić s strelom od daleč precej namučil Handanovića. V 58. minuti je Pajač, eden najnevarnejših Celjanov, zaradi simuliranja prejel drugi rumeni karton, kar je pomenilo odhod v slačilnico.

Jalovi napadi Maribora
Maribor je v nadaljevanju pritiskal za zmagoviti gol, a so se Celjani dobro branili. Še najbližje zadetku je bil Bajde, čigar poskus z glavo v 87. minuti je zletel mimo leve vratnice Matica Kotnika.

Spremo utišal Ljudski vrt
In ko je že kazalo, da se bo obračun končal brez golov, je Danijel Miškić osvojil žogo na sredini igrišča, nato potegnil v protinapad, kjer je na desni strani kazenskega prostora podal do vtekajočega Sprema, ta pa je z diagonalnim strelom po tleh zatresel malo mrežico Handanovića. Nepričakovano slavje gostov se je začelo ...

Zavrč prekinil sušo v Novi Gorici
Že popoldne je Zavrč v Novi Gorici izvlekel remi (2:2) in s tem prekinil črn niz petih tekem, ko na Primorskem ni dosegel niti točke. Tudi tokrat so bolje začeli domači, saj je v 19. minuti Bede Amarači Osuji zadel po akciji Matije Škarabota in Mirana Burgića. A odgovor gostov je sledil le tri minute pozneje, ko je Veljko Batrović z roba kazenskega prostora z nizkim strelom matiral vratarja Gregorja Sorčana.

Drugi gol Batrovića in rdeči karton Celcerja
V 36. minuti so gostje prišli do vodstva. Burgić je v kazenskem prostoru igral z roko, kar je pomenilo enajstmetrovko, ki jo je zanesljivo izvedel Batrović. Gostitelji so tik pred koncem polčasa doživeli še en udarec, saj je Uroš Celcer po prerivanju z Batrovićem dobil še drugi rumeni karton in moral v slačilnico.

Nunić domačim priboril točko
Domačim je kljub igralcu manj in vse močnejšemu nalivu uspelo izenačiti. V 76. minuti je namreč po podaji iz kota z glavo zadel rezervist Marko Nunić. Do konca tekme je vratar Sorčan ustavil še poskusa Eda Kevina Kokorovića in Francesca Tahiraja.

Volarič mož odločitve v Velenju
V obračunu z dna lestvice je Krško z 1:0 premagalo Rudar v gosteh. Po slabem prvem polčasu v Velenju so gostje v 57. minuti ostali brez Luke Štefanca, ki je prejel rdeči karton po grobem prekršku nad Ivanom Knezovićem. Kljub igralcu manj pa so Krčani šest minut pozneje povedli. Po podaji iz kota je Luka Volarič ostal sam pred golom Rudarja in z glavo zadel za 1:0. Rudarju do konca ni uspelo več resneje ogroziti vrat gostov.