Filip Dangubić je Rudarju zabil dva izjemna zadetka. Celjani so se tako uspeli maščevati Rudarju za poraz v Velenju, ko je bilo v 6. krogu 2:1 za domače. Foto: www.alesfevzer.com
Celjani z odlično igro v prvem polčasu dobil derbi

Celjani so povedli v 35. minuti. Luka Šušnjara je preigraval ob golavt liniji, nato pa podal pred vrata, kamor je na prvo vratnico vtekel Dangubić in žogo z glavo poslal pod prečko.

Le tri minute pozneje je semafor kazal že 2:0. Znova je udaril Dangubić, ki je z roba kazenskega prostora žogo mojstrsko z zavitim strelom poslal za hrbet Marka Pridigarja. Predtem sta nespretno posredovala branilca Rudarja Damjan Vuklišević in Robert Pušaver. Žoga se je od njiju odbila ravno na nogo Dangubiću. Statistika prvega polčasa govori o rahli premoči Celjanov. Posest žoge 52:48, streli 8:7, v okvir vrat 3:2.

Junuzović vlil upanje gostom
Rudar je v drugem polčasu napadal za zadetek priključka, a se je v celjskih vratih izkazal vratar Metod Jurhar. V 74. minuti je Edin Junuzović prišel do strela z desne strani, vendar je meril čez vrata. Osem minut pozneje je Junuzović le zatresel mrežo. Podal mu je Damjan Trifković, Junuzović pa je z nekaj metrov z glavo matiral Jurharja. Rudar je do konca pritiskal za izenačenje, vendar je celjska obramba vzdržala. Končna statistika: posest žoge 54:46, streli 17:15, streli v okvir vrat 7:5 - vse v korist Rudarja.

Vodilna kluba lige bosta igrala v soboto in nedeljo. Maribor gostuje pri Krškem, Olimpija pa gosti Ankaran Hrvatine.