Joshua Parker je zabil devetič v sezoni. Foto: Aleš Fevžer
Vesela vrnitev Domžal z Dolenjske
Domžalčani slavili v Novem mestu

Novomeški in domžalski nogometaši so dobro začeli spomladanski del državnega prvenstva. V uvodnih dvajsetih minutah je igra potekala med obema kazenskima prostoroma, oba vratarja, domači Matko Obradović in gostujoči Nejc Vidmar, pa sta bila tako rekoč brez pravega dela.

Prvo resnejšo akcijo so gostitelji uprizorili v 22. minuti, ko je Žiga Kastrevec v kazenskem prostoru lepo zaposlil Josipa Maroševića, žoga pa je po njegovem strelu iz neposredne bližine zadela zunanji del mreže. Tri minute pozneje so jim odgovorili tudi Domžalčani, Obradović pa je brez večjih težav zaustavil strel Parkerja. V prvi minuti sodnikovega podaljška so gostje izpeljali bliskovit protinapad, Parker pa je z natančnim in rutiniranim strelom po tleh zadel za 1:0.

Novomeščani so v drugi polovici tekme imeli jalovo premoč in skušali preobrniti potek tekme, a jim izbranci Luke Elsnerja niso pustili veliko prostora. Tudi sami so izpeljali nekaj nevarnih akcij, v 73. minuti pa je Saša Aleksander Živec izkoristil zmedo v domači obrambi - njegov prvi strel je Obradović ubranil, drugega pa ne - in zadel za 2:0.

Vrhunec 22. kroga je bil sobotni večerni derbi, ki ga je prepričljivo z 2:0 proti Mariboru v praznih Stožicah dobila Olimpija. Popoldne sta z zmagama nad Triglavom oziroma Celjem stik z vrhom obdržala Rudar (6:1) in Luka Koper (2:1).