Domžale bodo imele v zadnjem krogu še možnost za skok na drugo mesto, saj za Celjem zaostajajo dve točki. Foto: www.alesfevzer.com
Goričani slavili v Celju
Šporar zadel za zmago Olimpije v Zavrču
Domžalčani napolnili mrežo Radomljanov
Vetrih z 11-m zadel za 3:0
Gol Elekeja za 0:2 na Areni Petrol
Zadetek Johnsona za 0:1 na tekmi Celje - Gorica

Odločen pa še ni boj za obstanek. Gorica je namreč z 0:3 slavila v Celju in zaostanek za Krko, ki je z 1:3 klonila pred Mariborom, znižala na tri točke. V zadnjem krogu bosta dvoboja Gorica - Zavrč in Radomlje - Krka. Ob istem številu točk bi si obstanek zagotovila Gorica, saj je v medsebojnih obračunih boljša od Novomeščanov.
Mojstrovina Ožbolta
Domžalčani so še četrtič premagali Radomljane. Dva zadetka, po enega v vsakem polčasu, je prispeval Slobodan Vuk. Prvič je zadel po kotu, drugič po odbiti žogi po strelu Juninha. Vmes je bil uspešen Matej Podlogar, potem ko ga je v kazenskem prostoru z lepo podajo našel Benjamin Morel. Končni izid je v 90. minuti postavil mladi Alen Ožbolt, ko je prišel do žoge na sredini igrišča, v lepem prodoru prehitel vse branilce Radomelj, prišel sam pred vratarja Vjekoslava Andrića in ga ukanil z lepim lobom. Andrić je v 57. minuti ubranil 11-metrovko Urošu Korunu, potem ko je Aleksander Zukić ob strelu nepravilno oviral Vuka in prejel rdeči karton.

Šporar za tri točke zadel v 89. minuti
Tudi Olimpija je bila četrtič boljša od Zavrča. Zeleno-beli so prvič igrali pod vodstvom nekdanjega reprezentanta Aleksandra Radosavljevića in se v 45. minuti znašli v zaostanku, ko je po podaji Dorisa Kelenca z diagonalnim strelom po tleh zadel Tomislav Kiš. V drugem polčasu sta za preobrat mrežo zatresla Nemanja Mitrović z glavo po podaji Roka Baskere in v 89. minuti Andraž Šporar z roba kazenskega prostora po akciji Josipa Golubarja in Mirana Burgiča.

Sallalich sodeloval pri vseh treh golih Maribora
Krka je po štirih zaporednih zmagah morala priznati premoč Mariboru. Dva gola za goste je prispeval Sintayehu Sallalich (v 82. minuti po mojstrskem preigravanju), tretjega pa Jean Philippe Mendy, ki si je v 45. minuti izmenjal dvojno podajo prav z Izraelcem. V 85. minuti je poraz Dolenjcev z volejem ublažil rezervist Favour Aniekan.

Celje nemočno
Novogoričani so v Celju prvič zadeli po četrt ure igre, ko je z glavo v polno meril Marshall Mfon Johnson. Ivan Lendrić je na drugi strani zadel vratnico, v 35. pa je Blessing Eleke z glavo povišal na 0:2. V 75. minuti je Marko Klemenčič storil prekršek nad Dejanom Žigonom, končni izid pa je z bele točke postavil Amedej Vetrih.

Rudar v Kopru zmagal z igralcem več
Z 0:3 je doma klonil tudi drugi finalist Pokala Slovenije pred tremi dnevi. Luko Koper je na Bonifiki visoko odpravil Rudar. V 31. minuti je po podaji iz kota z glavo iz bližine zadel Klemen Bolha, tik pred odhodom v slačilnice pa je neposredni rdeči karton zaradi ostrega prekrška prejel Jaka Štromajer. Velenjčani so številčno prednost unovčili z dvema zadetkoma v zadnjih 15 minutah. Nikola Tolimir je uspešno meril z nizkim strelom z roba kazenskega prostora, Dalibor Radujko pa je kaznoval napako domačih branilcev. Koper je bil najbližje golu v 61. minuti, ko je rezervist Patrik Posavac zadel prečko.