Domžale so še drugič letos Stožice zapustile neporažene. 1. avgusta so v Ljubljani zmagale z 0:2. Foto: www.alesfevzer.com
Erik Gliha
Zadetek Erika Glihe, sina Primoža Glihe, je Krki prinesel peto zmago v sezoni. Foto: www.alesfevzer.com
Derbi ljubljanske kotline brez golov
Remi Olimpije in Domžal v Stožicah

V prvem polčasu so bile veliko nevarnejše Domžale, ki so si pripravile štiri lepe priložnosti, od tega tri Matic Črnic. Najbližje zadetku je bil v 17. minuti, ko je streljal s približno 20 metrov, a je vratar Darko Brljak žogo odbil v prečko, gostje pa so iztržili samo kot. Ob naslednjih priložnostih sta mu strela še pravočasno blokirala Matic Fink in Nemanja Mitrović, prvi z borbenim posredovanjem nedaleč od vrat na levi strani, drugi pa z glavo. V 39. minuti je po prodoru malo mimo vrat streljal še Aladin Šišić. Olimpija ni resneje ogrozila vrat Nejca Vidmarja.
Tudi v drugem delu so bile bližje trem točkam Domžale, a se izid ni spremenil. Varovanci Marijana Pušnika so sicer iz slačilnice prišli odločnejši. Martin Mimoun je s prostega strela streljal mimo gola, nekaj minut pozneje se je po kotu enako primerilo tudi Dejanu Kelharju, Ezekiel Henty pa ni izkoristil zmede domžalske obrambe v kazenskem prostoru. A pritisk gostiteljev ni trajal dolgo. Domžalčani so bili v nadaljevanju znova boljši tekmec. Priložnosti so se ponudile Črnicu, Šišiću in Juretu Balkovcu, še posebej lepo pa je imel Amedej Vetrih, ki je bil povsem sam pred Brljakom, a je ta ubranil tudi njegov strel z glavo. Do konca srečanja je bil vratar Olimpije uspešen še po poskusu Kenana Horića.
Olimpija ima krog pred koncem jesenskega dela prvenstva šest točk prednosti pred Mariborom in enajst pred Domžalami.

Junak Krke rezervist Gliha
Zgodaj popoldne so nogometaši Krke pred svojimi navijači z zadetkom Erika Glihe z 1:0 premagali Gorico, ki je imela v prvem polčasu nekaj izjemnih priložnosti, a je bila v drugem polčasu brez izključenega Marshala Johnsona.
Nigerijec je v zadnjih trenutkih prvega polčasa po prekršku nad Marinom Perićem dobil drugi rumeni karton. V prvih 45 minutah je imela Gorica ogromno priložnosti, toda vratar Mateo Barukčić je ustavil vse žoge, vključno s tremi protinapadi, ko se je "na štiri oči" srečal dvakrat z Blessingom Elekejem in enkrat s Sandijem Arčonom. Ta je imel v 42. minuti najlepšo priložnost prvega polčasa.

Krka je do prve zmage po mesecu in pol prišla v 87. minuti po podaji iz kota, ko je 18-letni rezervist Erik Gliha poslal žogo za hrbet vratarja Grege Sorčana in dosegel svoj prvi gol v Prvi ligi TS. Na zelenico je vstopil le tri minute prej. Novomeščani so v zadnjih minutah tako kronali terensko premoč, čeprav je imela Gorica tudi v drugem polčasu lepo priložnost. V 72. minuti je po kotu in strelu Elekeja žogo z golove črte z glavo izbil Jamilu Collins.