Dragan Jelić zarad kartonov ni smel igrati. Foto: Aleš Fevžer
Krka in Rudar razdelila izkupiček
Velenjčani v Novem mestu iztržili točko

Začetek je pripadel domačim, ki pa rahle terenske premoči niso znali pretopiti v prednost. Žoga je enkrat sicer končala v mreži gostov, vendar je sodnik zadetek razveljavil zaradi prekrška nad gostujočim nogometašem Marinom Perićem.

Strel Nane Adda Welbeck-Maseka in dva prosta strela domačih pa nista pomenila večje nevarnosti za vratarja Rudarja Matjaža Rozmana. Domači vratar Tomislav Pelin pa je bil prvič zaposlen šele v 17. minuti, ko je posredoval po strelu Denisa Klinarja.

Krka je nato le povedla, najprej je zapretil Martin Šaban, minuto pozneje pa je bil natančnejši Perić. Welbeck-Maseko je na sredini igrišča prišel do žoge, podal v kazenski prostor, Perič pa je nato ugnal Rozmana za 1:0. Gostje so imeli najlepšo priložnost za izenačenje pet minut pozneje, toda osamljeni Ivan Firer je preveč okleval in Pelin je žogo po njegovem strelu še odbil.

Džinić zadel za remi
V nadaljevanju so boljšo igro pokazali Velenjčani, ki so bili aktivnejši in tudi nevarnejši. Damjan Trifkovič, ki je vstopil v igro v drugem polčasu, je povzročal največ preglavic domačim, a zadetka ni bilo. Vse do 76. minute, ko se je nekoliko napadalnejša igra gostov obrestovala; Elvedin Džinić je bil po podaji iz kota na pravem mestu in je z glavo premagal Pelina za 1:1. Izenačenje je spet spodbudilo tudi domače k nekoliko napadalnejši igri, priložnosti sta si pet minut pred koncem pripravila Šaban in Fuček, izid pa se nato ni več spremenil in ekipi sta si razdelili točki.

V naslednjem krogu bodo Velenjčani 2. novembra doma igrali proti Goričanom, Krka bo isti dan gostovala v Kopru.