Rok Kronaveter in Miha Zajc sta prispevala dva izmed treh zadetkov Olimpije. Foto: www.alesfevzer.com
Olimpija
Odmevi po tekmi Domžale - Olimpija
Zadetki iz Kopra in Velenja
Zajc, Kronaveter in Wobay zadeli za zmago Olimpije

Domžalčani so bili do tega kroga vodilna ekipa in še edina neporažena v tej sezoni. Po boju z branilci naslova pa so izgubili tako vodstvo na lestvici kot niz neporaženosti. Olimpija, pri kateri je spet igral Miha Zajc, je pa zaradi viroze manjkal Darijan Matić, je bila predvsem v prvem polčasu z všečno igro precej boljši tekmec. Domžalčani so pogrešali Matica Črnica.

Zajc v polno po akciji Miškića in Velikonje
Prav Zajc je prvi zadel v 19. minuti, ko je po akciji Danijela Miškića in Etiena Velikonje v kazenskem prostoru dvignil žogo čez Adnana Golubovića. Že tri minute pred tem je najprej lepo s peto s petih metrov streljal Velikonja, izkazal se je domžalski vratar, Julius Wobay pa je nato meril previsoko s "škarjicami". V 30. minuti je Zajc iz ugodnega položaja žogo poslal čez gol, v 32. minuti je z 20 metrov sprožil Rok Kronaveter, Golubović pa je žogo odbil. V 35. minuti je poskusil še Aris Zarifović, a s petih metrov žogo poslal čez vrata.

Kronaveter in Wobay povišala na 0:3
V uvodu drugega polčasa je najprej nevarno z 20 metov streljal Lucas Horvat, a bil malce premalo natančen, tako kot na drugi strani Andraž Kirm v 58. minuti. V 63. minuti pa so Ljubljančani podvojili prednost. Kronaveter je po desni strani prodrl v kazenski prostor, Kenan Bajrić je nato podal na drugo stran, kjer je z glavo streljal Kirm, Golubović je žogo odbil, a le do Kronavetra, ki je iz bližine zadel za 2:0.

V 76. minuti je bilo že 3:0. Wobay je lepo prodrl po levi strani, prišel v kazenski prostor, preigral Alvara Brachija in skoraj iz mrtvega kota ukanil še Golubovića, ki je pustil preveč prostora ob prvi vratnici. Le malce zatem je na drugi strani Marko Alvir znižal na 1:3, ko je zadel s silovitim volejem z roba kazenskega prostora. Isti igralec je imel novo priložnost v 82. minuti, a je iz bližine žogo poslal malo čez gol in ostalo je pri 1:3.

Prva gostujoča zmaga Gorice
V Velenju sta se pomerila Rudar in Gorica, ki sta v preteklem krogu premagala Olimpijo in Maribor. Tokrat so nove tri točke vpisali Novogoričani, ki so zmagali z 1:2 in osvojili sploh prve točke v gosteh v letošnjem prvenstvu. Povedli so sicer gostitelji v 26. minuti prek Dominika Glavine. Gostje so izenačili v 37. minuti, ko je akcijo pripravil Rifet Kapić, po njegovi lepi globinski podaji pa je bil strelec Dejan Žigon. V 78. minuti je končni izid po podaji Sandija Arčona z glavo postavil Kapić.

Na Bonifiki slab odpor Radomelj
Luka Koper je niz zmag na domačem igrišču podaljšala na tri tekme, saj je bila zanesljivo s 3:0 boljša od Kalcerja Radomelj. Koprčani so tekmo odlično začeli in povedli že v 4. minuti, ko je po kotu in odbiti žogi z dobrih 20 metrov v spodnji desni kot meril Jan Andrejašič. V 34. minuti so zadeli še vratnico, v 41. minuti pa je po podaji Rubena Belime na 2:0 povišal Zlatan Muslimović. Na začetku drugega polčasa je Matej Pučko prodrl proti robu kazenskega prostora in zatresel mrežo za končnih 3:0.