V Fazaneriji je domača navijaška skupina Black Gringos slavila 20. obletnico, na osrednji tribuni pa se je zbralo kar nekaj uglednih gostov, med njimi tudi predsednik Nogometne zveze Slovenije Aleksander Čeferin in predsednik Združenja prvoligašev Branko Florjanič. Foto: MMC RTV SLO/Rene Gomolj
Mura - Olimpija
Rajko Rep je dosegel prvi zadetek v dresu Mure, kamor se je prejšnji mesec preselil iz Maribora. Foto: MMC RTV SLO/Rene Gomolj
Olimpija je izgubila prvič po uvodnem krogu (Celje 0:3), Mura pa prvič po 1. krogu zmagala (Koper 1:0). Foto: MMC RTV SLO/Rene Gomolj
Ante Šimundža
Ante Šimundža je v prejšnjem krogu z Muro iztržil točko proti Domžalam, tokrat pa na kolena spravil Olimpijo. Foto: MMC RTV SLO/Rene Gomolj

Preostale tri tekme so bile včeraj. Na vrhu lestvice je še naprej Maribor, ki je s 5:2 porazil CM Celje.

Fajić dvakrat v polno
Že v uvodnih minutah v Fazaneriji so Sobočani močno pritisnili, vendar niso zadeli. Zato pa so tribune oživele v 30. minuti. Ljubljančani so se ušteli pri prepovedanem položaju in Mate Eterović se je sam znašel pred Šeligo. S strelom ga je nato že premagal, toda žoga se je odbila od leve vratnice. Na pravem mestu je bil Nusmir Fajić in z močnim strelom poslal odbito žogo v mrežo med nogama ljubljanskega vratarja.

Olimpija je izenačila dve minuti pred koncem prvega polčasa. Po odlično izvedenem protinapadu je po podaji Sretena Sretenovića z roba kazenskega prostora zadel Nik Omladič. Domači so hitro odgovorili in v zadnji minuti prvega dela spet povedli, saj je bil Fajić prehiter za obrambo zmajev in je po samostojnem prodoru še drugič med nogama premagal Šeligo.

Že v 49. minuti 4:1
Ljubljanska obramba je dvakrat klonila še na začetku drugega polčasa. V 47. minuti je bil od dveh branilcev hitrejši Rajko Rep in z levico poslal žogo pod prečko. Dve minuti pozneje je s silovitim strelom v desni kot na 4:1 povišal Leon Horvat. V 55. minuti je gol upanja za Olimpijo zabil Dare Vršič z glavo, toda že osem minut pozneje je moral zaradi prekrška predčasno v slačilnico Blaž Božič in Ljubljančani so ostali brez pravih možnosti za preobrat.
Kopru z avtogolom pomagal tudi Triglav
Koprčani so mrežo Triglava načeli v 43. minuti prek Bojana Đukića. V 50. minuti je strel Davorja Bagarića najprej ustavila vratnica, na pravem mestu pa se je znašel Davor Bubanja, ki je žogo z glavo spravil na pravo mesto. 20 minut pred koncem je po prostem strelu Srebrenka Posavca žoga zadela Alena Čoralića in končala za hrbtom presenečenega domačega vratarja Mihe Gracarja za končnih 0:3.
8. krog:
MURA 05 - OLIMPIJA 4:2 (2:1)
4.000; Fajić 30., 45., Rep 47., Horvat 49.; Omladič 42., Vršič 55.
RK: Božič 62./Olimpija
Mura 05: Luk, Cipot, Bohar (57./Lotrič), Horvat, Fajić, Janža, Eterović (88./Pavel), Rep, Dodlek, Maruško, Kous (76./Kouter).
Olimpija: Šeliga, Jović, Salkić, Škerjanc(33./Valenčič), Božič, Omladič, Vršič, Radujko (85./Ivelja), Čadikovski (53./Fink), Lovrečič, Sretenović.

TRIGLAV - LUKA KOPER 0:3 (0:1)
500; Đukić 43., Bubanja 50., Čoralić 71./ag
Triglav: Gracar, Smolej, Stjepanović, Ovčina (46./Košnik), Brajič, Krcić (83./Romič), Dolžan, Jelar, Zornik, Čoralić, Bunderla (56./Burgar).
Luka Koper: Nenezić, Handanagić, Guberac (52./Hadžič), Linić, Posavec, Struna (70./Stančič), Bagarić, Đukić, Bubanja, Osterc (68./Kelenc), Pučko.

RUDAR - HIT GORICA 1:0 (0:0)
1.400; Podlogar 91.

MARIBOR - CM CELJE 5:2 (2:2)
1.700; Mezga 22., 81., Arghus 25., Volaš 66., Mertelj 90.; Močivnik 6., Bezjak 29.

DOMŽALE - NAFTA 2:1 (1:0)
300; Zadnikar 13., 49.; Levačič 64.

MARIBOR 8 6 1 1 20:9 19 DOMŽALE 8 4 3 1 11:6 15 OLIMPIJA 8 4 2 2 14:12 14 HIT GORICA 8 4 1 3 14:7 13 RUDAR 8 3 2 3 13:11 11 TRIGLAV 8 3 0 5 5:17 9 CM CELJE 8 2 2 4 12:14 8 MURA 05 8 2 2 4 7:14 8 LUKA KOPER 8 1 4 3 6:10 7 NAFTA 8 1 3 4 8:10 6