Rok Grudina je v 24. minuti izenačil izid, v 87. minuti pa bi bil kmalu nesrečni junak, saj je zadel vratnico svojih vrat. Foto: www.alesfevzer.com
Gorica je imela priložnost, da na lestvici preskoči Olimpijo (s katero je v četrtek v Stožicah igrala 2:2), toda ostala je na 3. mestu. Foto: BoBo
Celje preprečilo Gorici skok na 2. mesto
Bogatinov zelo zadovoljen po novi zmagi Aluminija
Aluminij nadaljuje z uspešnimi predstavami
Celje do točke v Novi Gorici

Gostje so po slabih desetih minutah že vodili, po lepi podaji Jakoba Novaka je bil natančen Rudi Požeg Vancaš, ki je s petih metrov sprožil diagonalni strel in se s šestim zadetkom sezone na drugem mestu lestvice strelcev Prve lige izenačil z Janom Mlakarjem.

Goričani (brez kaznovanega trenerja Mirana Srebrniča) so odgovorili v 24. minuti. Matteo Tomiček je poslal žogo v kazenski prostor, Andrej Kotnik je z glavo podal do Roka Grudine, ki je bil spreten pred vrati Matjaža Rozmana.

Po 39 minutah igre je Grudina padel ob Janezu Pišku, vendar sodnik ni dosodil enajstmetrovke.

V drugem polčasu ni bilo zadetkov, bi pa Grudina malo pred koncem skoraj žogo poslal v svojo mrežo, a ga je rešila prečka.

Tudi sicer so imeli Celjani v nadaljevanju več zrelih priložnosti. V 68. minuti je Požeg Vancaš, čeprav je bil obkrožen z dvema branilcema, sprožil nevaren strel v kazenskem prostoru, vratar Janus Štrukelj se je dobro odzval. Štrukelj je bil zanesljiv tudi v 76. minuti, ko je Jure Travner lepo meril z glavo.

Aluminij z igralcem manj zanesljivo zadržal vodstvo 2:0
11. krog Prve lige se je končal z obračunom Aluminija in Triglava. Aluminij je zmagal z 2:0, oba zadetka pa je dosegel v prvem polčasu. Zadnje skoraj pol ure je Aluminij igral z igralcem manj (Ivan Kontek je dobil rdeči karton, ker je tik pred kazenskim prostorom zrušil Toma Žurgo), vendar gostje tega niso znali izkoristiti in ob zaprti formaciji Oliverja Bogatinova niso našli poti do mreže.

Prvi zadetek so gledalci v Kidričevem videli v 13. minuti. Francesco Tahiraj je opazil, da je utekel Alen Krajnc, 23-letni igralec pa je podajo spretno spremenil v svoj prvi gol sezone. Na 2:0 je Aluminij povišal v 34. minuti, ko je odbito žogo v gneči v mrežo z levico potisnil Rok Kidrič. Triglav v prvem polčasu niti streljal ni na gol Aluminija, medtem ko so gostitelji sprožili devet strelov, od tega štiri v okvir vrat.