19-letni Nigerijec Blessing Eleke je z dvema goloma odločil tekmo proti Zavrču. Foto: www.alesfevzer.com
Gorica
Goričani nadaljujejo odlično serijo proti Zavrču, s katerim v devetih medsebojnih srečanjih še niso izgubili. Šestkrat so zmagali, trikrat pa remizirali. Foto: www.alesfevzer.com
Eleke in Sorčan junaka vodilne Gorice
Gorica nadaljuje zmagoviti niz

Haložani so bili v prvem polčasu celo boljši nasprotniki, a izjemno neučinkoviti. Najlepši priložnosti sta zapravila Jure Matjašič (12.) in Lovro Cvek (16.), ki sta izgubila dvoboja z domačim vratarjem Gregorjem Sorčanom.

Martinović zastreljal enajstmetrovko
Na drugi strani bi lahko povedli tudi domači, a je Dino Martinović zapravil enajstmetrovko, ki jo je nad njim zakrivil Davor Rogač. Polčas se je tako končal z 0:0.

Blessing zapečatil usodo Zavrča
Boljši drugi polčas Goričanov je v 55. minuti napovedal Miran Burgić, ki je stresel okvir vrat. Naposled je v 69. minuti Blessing Eleke po dolgi podaji in ob nespretni obrambi Zavrča le prehitel vratarja Matijo Kovačiča za 1:0. Isti igralec je deset minut pozneje s prsmi sprejel podajo Amela Džuzdanovića, nato pa jo z desetih metrov poslal v mrežo. Piko na i za četrto zaporedno zmago vrtnic pa je v 86. minuti postavil Alen Jogan, ki je zadel z glavo po podaji iz kota.

Na vrhu prvič po letu 2006
Gorica se je s četrto zaporedno zmago utrdila na vrhu lestvice. Predtem je nazadnje vodila v slovenskem državnem prvenstvu ob koncu sezone 2005/06, ko so modro-beli še zadnjič in četrtič postali prvaki Slovenije.