Krka, ki je v prejšnjem krogu presenetila Olimpijo (zmagala je z 2:1) je po porazu v Novi Gorici spet na predzadnjem mestu prvenstvene lestvice. Foto: Aleš Fevžer
Krka ostaja z ničlo na gostovanjih

Majcen je z bele točke zadel v 78. minuti, potem ko je Vinko Buden podrl Alessia Innocentija. Goričani so z drugo zmago sezone končali strelski post (na zadnjih dveh tekmah niso zadeli) in na lestvici na osmem mestu prehiteli Krko.

V trdi in na trenutke grobi tekmi je bil za prvo vodstvo Goričanov natančen Ezekiel Isoken Henty, ki je v 23. minuti sprožil z roba kazenskega prostora. Žoga je zadela Alena Vučkića in presenetila vratarja gostov Tomislava Pelina. To je bila prva nevarnejša akcija na tekmi. V 49. minuti je izenačil Josip Fuček, ki je natančno meril z roba kazenskega prostora, vratar Vasja Simčič pa je bil nemočen.

Pred tekmo je bila minuta molka v spomin na nekdanjega vratarja Gorice Livija Lebana, ki je umrl v 74. letu starosti.