Marijan Pušnik, Slavko Matić
Slavko Matić je z Zavrčem letos slavil v Ljubljani, zdaj pa je moral priznati premoč Marijanu Pušniku. Foto: www.alesfevzer.com
Henty na Bonifiki Olimpiji zagotovil tri točke

Ljubljančani ostajajo v zanesljivem vodstvu, pred drugouvrščenimi Goričani pa imajo štiri točke naskoka. To je bila deseta prvenstvena zmaga zmajev, ki so Koprčane ugnali drugič letos. V Stožicah je bilo 4:1, tudi tedaj pa je dva gola dosegel Ezekiel Henty. Sijajni nigerijski napadalec je vpisal že sedem golov in si deli tretje mesto z Rokom Kronavetrom, ki se je po poškodbi vrnil v prvo postavo Olimpije, in Marcosom Tavaresom, uspešnejša pa sta le Andraž Šporar in Blessing Eleke, ki sta zadela po devetkrat. Henty, ki je obenem tudi prvi podajalec (6) lige, se je tako ogrel pred dvobojem z večnimi tekmeci. Prvi derbi v Mariboru je odločil z dvema goloma.

Luka Koper je prvič igrala pod vodstvom Slavka Matića, ki je po Rodolfu Vanoliju in Nedžadu Okčiću že tretji trener nogometašev z Obale v tej sezoni. Na klopi Zavrča Matić v devetih tekmah ni doživel poraza, premagal tudi Olimpijo, epizodo pri Kopru pa je začel z ničlo. Zmaji, ki letos v gosteh sploh še niso izgubili, so dobili četrto od zadnjih šestih tekem na Bonifiki.

Mojstrski prosti strel za deseto zmago
Že uvodne minute srečanja so bile zelo živahne in obe moštvi sta si priigrali nekaj priložnosti. Konkretnejši so bili gostje, ki so povedli v 19. minuti, ko je po dvojni podaji z Lucasom Ontiverom v protinapadu s strelom po tleh zadel Henty, ki je bil prehiter za domačo obrambo. Henty je že predtem zamudil eno lepo priložnost, ob koncu polčasa je veliko imel tudi Kronaveter, pri Kopru pa je bil najnevarnejši poskus Gorana Galešića v šesti minuti.

Le 46 sekund po začetku drugega dela so gostitelji izenačili. Napako ljubljanske obrambe, ki je zaspala, je po podaji Mitje Lotriča kaznoval Josip Ivančić. V 62. minuti je Olimpijo v vodstvo vrnil Henty, ki je z 20 metrov imenitno izvedel prosti strel, ko je nekoliko z desne žogo zavrtinčil prek živega zidu in jo s pomočjo vratnice pospravil v mrežo. 16 minut pozneje je nevarno s prostega strela poskusil še Miha Zajc, a je bil Kristijan Kahlina na mestu. Veliko priložnost je zapravil še Šporar, ki je iz neposredne bližine z žogo oplazil prečko. V četrti minuti sodnikovega dodatka si je Matic Fink prislužil drugi rumeni karton.