Olimpija je nazadnje v Kopru zmagala daljnega 22. marca 1987, ko je pred 10 tisoč gledalci na stari Bonifiki slavila z 0:1 po golu Nenada Šestana. Zdaj ga je Nik Kapun, ki se je rodil šele sedem let po omenjeni legendarni tekmi. Foto: Aleš Fevžer
Damjan Bohar, Mura
Mura 05 je na zadnjih štirih tekmah osvojila kar 10 točk in s tem na zadnje mesto ter neposredno v drugo ligo potisnila Aluminij. Vseeno pa ostaja veliko vprašanje, kje bo Mura igrala drugo leto? V prvi, drugi ali celo v peti ligi? Foto: Marko Vanovšek
NK Aluminij
Aluminij zadnjih deset tekem ni našel poti do zmage (4 remiji in 6 porazov), kar je zdaj postalo usodno za klub iz Kidričevega. Foto: MMC RTV SLO/Ervin Čurlič
Marcos Tavares
Marcos Tavares je s 17. golom utrdil vodstvo na lestvici strelcev, a po njegovem vodilnem golu se je Maribor v Velenju povsem izgubil. Foto: Aleš Fevžer
Boban Jović
Za zdaj so v udarni postavi SPINS XI samo nogometaši Maribora (5) in Olimpije (3). Bodo trije napadalci spremenili to razmerje? Foto: www.nkolimpija.si
Aluminij po porazu v drugo ligo
Slalom Maruška za pomembno zmago Mure
Rudar prekinil črni niz proti Mariboru
Hat-trick Vuka v enajstih minutah
Razdrh po zmagi zmajev na Bonifiki
Kapun prekinil neugodno tradiciijo Olimpije v Kopru

iz katere pa je izpadel Aluminij, saj po porazu s Celjem (1:3) za Sobočani pred zadnjim krogom zaostaja za 4 točke.

Do konca sezone 2012/13 je samo še nedeljski 36. krog, tako da je usoda kluba iz Kidričevega že zapečatena, razen če se jim prvoligaška vrata znova ne odprejo na račun pridobivanja prvoligaških licenc.

Potop kronan z avtogolom
Aluminij je potonil v 2. polčasu, ko so Celjani v razmiku šestih minut dosegeli dva gola prek Benjamina Verbiča in Davida Tomažiča Šeruge. Prvi strelec gostiteljev Robert Kurež je s 13. golom sezone vlil upanje, ki pa je bilo razblinjeno v sodnikovem podaljšku, kjer je domači branilec Emir Hodžurda z glavo v lastno mrežo preusmeril predložek Klemena Medveda. Avtogol, ki je potrdil neposredni izpad v 2. SNL!

Slalom Maruška v Kranju
Velika vrnitev je uspela četi Anteja Šimundže, ki se je s tretjo zmago na zadnjih 4 tekmah, dokončno otresla zadnjega, 10., mesta in močno okrepila upanje, da se bo tudi ob igrišču našla rešitev za prekmurski klub. Ob koncu 1. polčasa v Kranju je Matic Maruško s pravim slalomom preigral celotno nasprotno obrambo in lepo matiral še vratarja Triglava Darjana Curanovića. Potrditev velike zmage je prišla ob koncu tekme, ko je Damjan Bohar po podaji Vedrana Vinka s finto lahkotno zadel za končnih 0:2.

Najprej licenca, nato kvalifikacije za Prvo ligo
Mura 05 zdaj upa, da bo po pritožbi dobila prvoligaško licenco, kar pa bo ob nakopičenih dolgovih izjemen podvig. Če bi "murašem" uspel veliki licenčni met in bodo prepričali NZS, jih nato še čaka kvalifikacijski dvoboj za obstanek v Prvi ligi z drugouvrščenim klubom druge lige, kjer je v dvoboju Dob - Krka pred zadnjim krogom v boljšem položaju Dob.

19-letnik s prvencem nad 26-letni urok
V Kopru je Olimpija po 26 letih (!) premagala urok Bonifike. 19-letni Nik Kapun je s prvencem v Prvi ligi poskrbel za tako rekoč zgodovinsko zmago "zmajev" z 0:1, s katero so jo pošteno zagodli "kanarčkom" v boju za Evropo. Kapun je tekmo odločil z natančnim strelom z roba kazenskega prostora v 25. minuti. Koprčani dolgo niso našli orožja za disciplinirano ekipo gostov, najresneje so zagrozili v 77. minuti, ko je Mendy podal pred gol, kjer Ivan Brečević iz dokaj ugodnega položaja ni zadel mreže.

Vukov šov - trije goli v 11 minutah
V zadnjih krogih Prve lige Telekom Slovenije se namreč še vedno odloča o Evropi. Poraz Koprčanov so s pridom izkoristili v Domžalah, kjer je Goran Vuk v pičlih 11 minutah proti Gorici dosegel kar tri gole: prva dva v razmiku dveh minut na začetku 2. polčasa, hat-trick pa je 25-letni napadalec dokončal v 58. minuti, ob tem je za vse tri gole asistiral Dragan Čadikovski. Domžalčani zdaj v zadnjem krogu na gostovanju pri Muri potrebujejo le točko, da si zagotovijo nastop v Evropski ligi, medtem ko Koprčani morajo zmagati v Celju in računati na domžalski neuspeh.

Po 10 porazih "knapi" premagali "vijoličaste"
Naslov je medtem že nekaj časa oddan Mariboru, zato ne preseneča gladek poraz v Velenju, kjer je Rudar s 3:1 prekinil črni niz desetih zaporednih porazov z "vijoličastimi". 11-kratni slovenski prvaki so sicer povedli s 17. golom prvega strelca lige Marcosa Tavaresa, čemur je sledil popolni preobrat v režiji "knapov". Že po treh minutah je po uigrani akciji ob prostem strelu zaostanek izničil David Kašnik. Vodstvo je v drugem delu pristreljal Ivan Firer, ki je nato še odlično podal Mateju Etereviću za potrditev zmage s 3:1.

Drobnogled vseh petih tekem si oglejte v spodnji aplikaciji, kjer so na vrhu najnovejši zapisi.

35. krog:
LUKA KOPER - OLIMPIJA 0:1 (0:1)
1.100; Kapun 25.

Luka Koper: Nenezić, Mavrič Rožič, Hadžić, Đukić , Bagarić ( 69./Mendy), Bradaschia ( 61./Pučko), Guberac, Štulac, Črnigoj, Galešić, Brečević.

Olimpija: Džafić, Jović, Zarifović, Trifković, Šporar ( 90./Valenčič), Ivelja ( 75./Zorc), Delamea Mlinar, Omladič, Kapun, Mitrović, Fink ( 82./Baskera).
Sodnik: Davor Drečnik (Hrastnik)

RUDAR - MARIBOR 3:1 (1:1)
800; Kašnik 20., Firer 54., Eterović 75.; Tavares 17.

Rudar: Rozman, Dedić, Jahić, Bubalović ( 86./Stakić), Kašnik , Stjepanović ( 71./ Črnčič), Radujko, Rotman, Bratanović ( 61./Podlogar), Firer , Eterović .

Maribor: Handanović, Mertelj, Mevlja, Arghus, Viler ( 36./Trajkovski), Ibraimi, Dodlek, Filipović ( 46./Milec), Cvijanović ( 72./Berić), Smrekar, Tavares .
Sodnik: Nejc Kajtazović (Kranj)

DOMŽALE - GORICA 3:0 (0:0)
400; G. Vuk 47., 48., 58.
Husmani (Domžale) v 54. zgrešil 11-m.

Domžale: Vidmar; Šimunović, Skubic, Halilović, Balkovec; Ihbeisheh ( 46./S. Vuk), Stanković, Majer ( 83./Tirc), Kostakis ( 46./Husmani); G. Vuk , Čadikovski.

Gorica: Štrukelj; Durić, Kadrija, Popović ( 32./Jogan), Frelih ( 61./Celcer); Rojc , Jakovljević; Dornik ( 69./Vetrih), N'Diaye, Pavić; Bremec.
Sodnik: Slavko Vinčić (Maribor)

TRIGLAV - MURA 05 0:2 (0:1)
400; Maruško 38., Bohar 85.

Triglav: Curanović, Zolić, Klemenčič, Sever, Jelar ( 46./M. Poplatnik), Đurković, Krcić ( 75./Ovčina), A. Poplatnik ( 54./Šujica), Pokorn, Stojnić, Bubanja.

Mura 05: Draković, Majer, Bohar ( 88./Kurbus), Rep, Vaš, Travner, Vinko, Mörec, Ploj ( 74./Sačer), Atanasov, Maruško .
Sodnik: Dejan Balažič (Šmarje-Sap)

ALUMINIJ - CELJE 1:3 (0:0)
150; Kurež 72.; Verbič 51., Tomažič Šeruga 57., Hodžurda 92./ag

Aluminij: Lipovac, Hodžurda, Topolovec, Bingo, Kurež , Bloudek, Žagar-Knez ( 56./D. Rešek), Spahić , A. Medved, G. Zajc, M. Rešek ( 69./Pečovnik).

Celje: Kotnik, Krajcer, Verbič , Bajić ( 89./Žurej), Srdić ( 62./Cebara), Korošec, Plesec, Žitko, Tomažič-Šeruga ( 71./K. Medved), M. Zajc , Vidmajer.

SPINS XI
Sindikat profesionalnih nogometašev Slovenije (SPINS) te dni razkriva najboljšo enajsterico sezone 2012/13, ki so jo izglasovali igralci sami. V udarni postavi manjkajo samo še 3 napadalci.