Matej Pučko je načel mrežo Aluminija. Foto: MMC RTV SLO
Koprčani zmagali v Kidričevem

Aluminij je izgubil še tretjič zapored in je prikovan na dno lestvice, Koprčani pa so se s prvo zmago povzpeli na peto mesto. "Kanarčki" so veliko odločneje začeli srečanje. Kljub terenski pobudi gostov so gostitelji na začetku imeli nekaj strelov. Poskusili so Denis Topolovec v peti, Tadej Žagar v 13. in Marko Drevenšek v 20. minuti

Pučko kronal premoč gostov
Domačega vratarja Tomaža Murka je dobro posredoval pri strelih Denisa Popovića v 9. in Ivice Guberca v 22. minuti. Štiri minute kasneje je Bojan Đukič oviral Žagarja v svojem kazenskem prostoru. Dišalo je po najstrožji kazni, vendar je sodnik Vojko Goričan samo zamahnil z roko. Gostje so premoč izkoristili v 40. minuti, ko je Matej Pučko dobil na levi strani dobro podajo Davorja Bagariča in zadel v polno.

V drugem delu Koprčani premočni
V nadaljevanju srečanja so gostitelji zaigrali nekoliko bolje, vendar v zaključku njihovih napadov praktično ni bilo nikogar, ki bi žogo potisnil v mrežo. V 52. minuti so Koprčani dosegli še drugi zadetek, ko je po lepi podaji z desne strani zadel Guberac. V predzadnji minuti je strel Luke Majcna vratarju Murku še uspelo odbiti, Milan Bubalo pa je žogo pospravil v nebranjeno mrežo.

Preložena tekma 1. kroga:
ALUMINIJ - LUKA KOPER 0:3 (0:1)
350; Pučko 40., Guberac 50., Bubalo 89.

Aluminij: Murko, Kožar, Topolovec, Žagar, Sulejmanović, Drevenšek, Spahić (80./Cesar), Bingo, Medved, Kurež (58./Kmetec), Režonja (61./Rešek).

Luka Koper: Hasić, Blažič, Guberac, Popović (87./Črnigoj), Rožič-Mavrič, Bagarič, Đukić, Palčič, Čovilo (70./Žibert), Pučko (76./Majcen), Bubalo.

Sodnik: Vojko Goričan (Loče pri Poljčanah)

MARIBOR 3 2 1 0 6:2 7 CELJE 3 2 1 0 3:1 7 GORICA 3 2 0 1 7:5 6 DOMŽALE 3 2 0 1 3:2 6 LUKA KOPER 3 1 2 0 3:0 5 TRIGLAV 3 1 1 1 1:1 4 OLIMPIJA 3 1 0 2 7:5 3 RUDAR 3 0 2 1 2:7 2 MURA 05 3 0 1 2 3:7 1 ALUMINIJ 3 0 0 3 0:5 0