Nik Omladič je prvo ime tekme v Stožicah: dvakrat je natančno podal iz kota, sam pa je gol dosegel z "bombo" s 25 metrov. Foto: Aleš Fevžer
Aleksander Šeliga
V vratih Olimpije je bil prvič letos Aleksander Šeliga, medtem ko je bil kapetan Elvis Džafić na klopi. Foto: BoBo
NK Zavrč
Zavrč je po nesrečnem uvodnem porazu z Mariborom nanizal dve zmagi in zdaj po zaslugi gol razlike zaseda visoko 2. mesto. Foto: www.nkzavrc.si
Mustafa Nukić, Alen Krcić, Dinnyuy Kongnyuy in Klemen Šturm (Triglav Kranj)
Mustafa Nukić (št. 9) je veliko streljal in končno zadel v 86. minuti in s tem poskrbel za napet konec tekme. Foto: Aleš Fevžer
Visoka zmaga Olimpije nad Krko
Zavrč v Kranju do druge zmage v sezoni
Dramatična končnica v Novi Gorici osrečila Domžale
Maribor napolnil mrežo Kopra

"Zmaji" celijo rane iz Žiline, kjer so v četrtek izpadli iz Evropske lige, potem ko niso znali zadržati lepe prednosti s prve tekme v Ljubljani. Med maloštevilnimi gledalci v Stožicah je v oči bodel napis Green Dragonsov: "Mazohisti 1988". Trpljenje navijačev je bilo tokrat omiljeno z visoko zmago.

Omladič hitro postavil stvari na pravo mesto
Olimpija je s premešano postavo začela udarno in že v 6. minuti povedla z 1:0. Nik Omladič je podal iz kota naravnost na glavo branilcu Antoniu Delamei Mlinarju, ki mu ni bilo težko zadeti. Podajalec pri prvem golu je postal strelec drugega - po povratni podaji Andraža Šporarja je Omladič s 25 m ustrelil močno in natančno. V 36. minuti je sledil nov kot in nov gol Olimpije. Omladič je tokrat našel glavo Damjana Trifkovića.

Brez popuščanja do povratnikov
Tudi v nadaljevanju "zeleno-beli" niso popuščali in v 56. minuti je bilo že 4:0. Enis Đurković je izkoristil novo napako razglašene obrambe Krke in z natančnim strelom premagal Matka Obradovića, ki je še četrtič šel po žogo v lastno mrežo. "Petarda" je odjeknila v 74. minuti, ko se je sam pred nasprotnimi vrati znašel Andraž Šporar, ki je zadel s strelom od vratnice.

Igranje z roko ali izenačenje v zadnjem napadu?
Haložani so prevladovali večino tekme in ob igralcu več podvojili prednost iz 1. polčasa, a konec tekme je prinesel srhljivko. Kranjčani so v 93. minuti že slavili presenetljivo izenačenje na 2:2, a je sodnik Slavko Vinčić zadetek Ajdina Redžića razveljavil zaradi predhodnega igranja z roko.

Odločitev, ki je močno pogrela tako domače nogometaše kot navijače v Športnem centru Kranj, a osrečila goste, ki so se po 3. krogih povzpeli na presenetljivo 2. mesto Prve lige Telekom Slovenije.

Kapetan najvišji ob prostem strelu
Zavrč je povedel v 34. minuti, ko je z glavo zadel gostujoči kapetan Sandi Čeh. Nikola Šafarić je z leve strani izvedel prosti strel z okoli 35 m, žoga je preletela vse, na drugi vratnico pa jo je z roba 5-m prostora v mrežo preusmeril kapetan Zavrča.

30-letni bočni branilec je sprva veljal za strelca prvega gola v sezoni 2013/14, a so nato zgodovinski gol Zavrča pripisali Josipu Golubarju, ki ga je v koleno zadel Čehov strel v 2. minuti uvodne tekme Maribor - Zavrč.

Fuček hitro izkoristil številčno premoč
Gostujoči rezervist Josip Fuček je v 74. minuti podvojil prednost Zavrča, potem ko je s strelom iz obrata zadel le sedem minut po vstopu v igro. Triglav je sicer v 59. minuti ostal z igralcem manj, potem ko je neposredni rdeči karton zaradi prekrška nad Rokom Buzetijem storil Tilen Klemenčič. Sledila je še vratnica Golubarja in vse je kazalo, da je tekma odločena.

Vendar "orli" niso obupali in Mustafa Nukić je bil za svoj trud v napadu nagrajen z golom v 86. minuti, s čimer je bilo poskrbljeno za dramo. V prav zadnjem napadu na tekmi je Triglav še enkrat prišel do strela in rezervist Ajdin Redžić je zadel za 2:2, a obveljala je sodniška odločitev in nič ni bilo od delitve točk v Kranju.